Edukacinė penktokų ir šeštokų išvyka į Kauną (2022-06-16)

Birželio 10 d. 5a, 5b ir 6a klasių mokiniai vyko į edukacinę kelionę ir lankėsi Kaune - antrame pagal dydį Lietuvos mieste. Čia jų laukė net trys edukaciniai užsiėmimai senamiestyje. Pirmiausia mokiniai aplankė du Kauno architektūros paveldo objektus: jėzuitų vienuolyno apžvalgos aikštelę bei seniausią Kauno gyvenamąjį namą - gotikos architektūros perlą Perkūno namus. Vaikai buvo supažindinti ir su pagrindiniais Kauno miesto kūrimosi istorijos faktais: viduramžiškai pasipuošusi gidė papasakojo apie kunigaikščio Vytauto 1408 metais miestui suteiktas prekybos ir savivaldos privilegijas, mokiniai skaitė priesaiką, kurią turėjo duoti žmogus, norintis tapti tikru miestiečiu, šoko bendruomeninį šokį, kokį, tikėtina, čia beveik prieš 500 metų šoko miesto burmistro svečiai. Taip pat žiburiečiai mokėsi senoviniu būdu sulankstyti laišką.

Per antrąją edukaciją „Riterija Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje”  moksleiviai  susipažino su XIV – XV a. karyba, tartum  gyvai pažvelgė į riterių kasdienybę ir jų karo meną. Teatralizuotos edukacinės programos metu riteriai papasakojo apie riterių kasdienybę, pareigas ir teises, supažindino moksleivius su viduramžių ginklų valdymo ir kautynių technika, išsamiai papasakojo  apie kiekvieno ginklo panaudojimo ypatumus. Mokiniai ir patys aktyviai dalyvavo programoje: matavosi šalmus ir šarvuotę, ėmė į rankas įvairius ginklus ir skydus, turėjo galimybę pajausti jų svorį. Moksleiviai buvo įtraukti į riteriškus žaidimus, leidžiančius lengviau suprasti XIV-XV amžiaus kario kasdienybę.

Baigiantis nuostabiai dienai Kaune mokiniai pasinaudojo dar viena unikalia galimybe paprastai ir linksmai susipažinti su pasaulio gyvūnais: jie  aplankė Tado Ivanausko zoologijos muziejų - vieną seniausių muziejų Lietuvoje. Mokiniai buvo pakviesti dalyvauti praktinėje veikloje – aktyviame ekspozicijos tyrinėjime keliaujant po muziejaus sales. Šis edukacinis užsiėmimas ne tik praturtino dalyvių žinias apie pasaulio gyvūnus, bet ir atskleidė mūsų krašto gamtos paslaptis.

Nors kelionė į Kauną gana tolima, penktokams ir šeštokams ji neprailgo. Visi džiaugėsi turininga veikla, nepamirštamais įspūdžiais.