Vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Varliukai–Žiburiukai 15" (2022-06-22)

Birželio 13-17 dienomis Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko vaikų vasaros poilsio stovyklos ,,Varliukai-Žiburiukai 15“. Stovyklos projektą finansavo Visagino miesto savivaldybė. Stovyklos tikslas - ugdyti vaikų pilietiškumą ir organizuoti socialiai prasmingą veiklą vasaros atostogų metu.

Mokiniams buvo sudarytos sąlygos asmeninei saviraiškai. Penkios burtų keliu sudarytos komandos kūrė pavadinimus ir emblemas, rinko taškus už išradingumą, bendradarbiavimą, tvarką, elgesį, drausmę. Organizuota pažintinė-edukacinė išvyka. Jos metu vaikai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Duonelė kasdieninė“. Susipažino su duonos kepimo papročiais ir tradicijomis, patys kepė duonutę. Aplankė ,,Arklio muziejų“, pasidomėjo arklio evoliucija, išsiaiškino arklio kūno dalių ir padargų pavadinimus, sužinojo  daugiau apie lietuviškas arklių veisles. Aplankė kalvio, audėjos, keramikos dirbtuves ir susipažino su senaisiais amatais.  Kūrybinių dirbtuvėlių metu kūrė darbelius iš buitinių atliekų. Stovyklaudami pradinukai smagiai leido laiką miške, įveikė Robinzonų trasą, statė smėlio pilis, dainavo dainas,  puoselėjo socialinius ir gyvenimo įgūdžius, ugdė  emocines, kūrybines, asmenines kompetencijas. Buvo užtikrintas vaikų saugumas ir sveikata.

Birželio 17 dieną įvyko stovyklos uždarymo šventė. Aidint stovyklos vadovų, tėvelių plojimams mokyklos direktorė Asta Bauraitė apdovanojo vaikus padėkos raštais ir prizais už aktyvią, kūrybingą, išradingą veiklą stovyklos metu.

Linkėdami turiningos  ir saugios vasaros atsisveikinome su pradinukais iki rudens.