AHHAA (2016-10-20)

Taigi praėjusį penktadienį, spalio 14 d., vyko pirmoji  edukacinė mūsų mokyklos mokinių išvyka už Lietuvos ribų. 6-os, 7-os ir 8-os klasės mokiniai susiruošė į 7 val. trukusią kelionę Tartu - vieno gražiausių Estijos miestų - link.

Nors kelionė buvo gana varginanti,  saulė savo šiluma nelepino, gamta ir lietaus nepagailėjo, tai vis tiek nesutrukdė entuziastingiems moksleiviams pasivaikščioti po nuostabų Tartu senamiestį. Čia ekskursijos dalyviai išvydo žiupsnelį Estijos architektūros, gamtos ir kultūros grožio. Maloniai pasivaikščioję senojo miesto gatvelėmis, mokiniai su juos lydėjusiomis mokytojomis Anastasija, Žana ir Almute nuskubėjo į laukiamiausią šios ekskursijos objektą - didžiausią Baltijos šalyse AHHAA mokslo centrą. Ten jie turėjo galimybę įlįsti į mokslininkų kailį. Viena mokinių grupelė atliko įdomius DNR tyrimus, leidusius pažvelgti į pastarosios sandarą. Kiti  turėjo neeilinę galimybę atlikti kiaulės akies pjaustymo procedūrą. Skamba šiurpokai?.. Todėl nenuostabu, jog kai kuriems atlikdami šią procedūrą buvo nelengva. Visgi visi džiaugėsi galėdami įgyti naujos patirties. Žiburiečiams teko pabūti ir unikaliame planetariume, kuriame buvo  pasakojama apie Saulės sistemos planetų, galaktikų, visatos ir kitų kosmoso objektų įdomybes. Mokiniams labiausiai įstrigo mokslo centre esantys įvairūs moksliniai objektai. Ten buvo galima ir dviračiu per lyną pervažiuoti, ir į mokslo centro viršų pakilti, ir embrionų pasižiūrėti, ir hidraulikos mokslą patyrinėti, ir painiame veidrodžių labirinte pavaikštinėti… Žodžiu, AHHAA centras slepia tiek įdomybių, kad visų ir neaprašysi.

Na, o pasibaigus mūsų apsilankymo laikui AHHAA mokslo centre, teko palikti gražųjį Tartu ir patraukti namų link. Laimei, kelias neprailgo, o mokiniai į Lietuvą grįžo gavę gerą dozę teigiamų emocijų ir kupini neišdildomų įspūdžių!

Išvykos dalyviai