Dvidešimt ,,Žiburio“ metų (2016-12-16)

,,Dvidešimt metų praskriejo žaliais nenuoramų pavasarių vėjais, suposi margaspalviais rudeninių lapų akordais. Dvidešimt metų nuskardeno tokiu pažįstamu skambučio aidu, nuklegėjo nerūpestingu vaikystės juoko sūkuriu“, - šie žodžiai skambėjo gruodžio 1-ąją kultūros centro ,,Draugystė“ salėje. Čia susirinko tie, kuriuos į klases sukviečia Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos skambutis, tie, kurie laukia žiburiečių, grįžtančių į namus, ir tie, kurie su nostalgija prisimena metus, prabėgusius šioje mokykloje. Visus tą popietę jauniausios miesto mokyklos bendruomenė sukvietė į dvidešimtojo jubiliejaus šventę.

Į šventiškai pasipuošusią sceną vienas po kito ėjo esami ir buvusieji žiburiečiai. Lietuviškos pradinės mokyklos veiklos pradžią 1996 metais ir jos reorganizavimą į ,,Žiburio“ pagrindinę mokyklą 1997 metais priminė pirmoji mokyklos direktorė Rimutė Karpiejienė. 2001 – 2005 metais mokyklai vadovavęs Alikas Milko dovanojo savo buvusiems kolektyvo nariams mąslią dainą. Mokyklos bendruomenę su švente sveikino Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė, Visagino administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovai. Apie žiburiečių aktyvumą, patriotizmą bei draugiškumą kalbėjo ir pasveikinti atvykusi pulkininko Prano Saladžiaus šaulių IX rinktinės vadė A. Tidikienė, Č. Sasnausko menų mokyklos direktorė Č. Pimpienė, policijos komisariato viršininkas J. Cicėnas, kiti mokyklos partneriai bei ugdymo įstaigų vadovai. Dvidešimtmečio šventės dalyviai, stebėdami ekrane besikeičiančias nuotraukas, prisiminė įsimintiniausius prabėgusių metų renginius, didžiavosi į sceną šokti, dainuoti ar groti pakylančiais žiburiečiais. Susimąstyti skatino mokinės Ugnės Alėjūnaitės su mama Ilona atliekama daina, buvusiųjų mokytojos A. Vaitonienės ir mokinės D. Vaitkūnaitės ištarti sveikinimo žodžiai. Na, o patys jubiliejinio renginio vedėjai džiaugėsi, kad per du dešimtmečius mokykla tapo moderni, atvira naujovėms ir nuolatinei kaitai, jauki ir saugi. Šiandien pelnytai mokyklos bendruomenė didžiuojasi, kad visi mokiniai yra išskirtiniai: vieni pasižymi savo akademiniais pasiekimais, kiti – laimėjimais sporte ir visi be išimties – elgesio kultūra. Renginiui besibaigiant skambėjo ,,Žiburio“ bendruomenės narių mintys, linkėjimai mokyklai ir dar 2005 metais mokyklos vairą į savo rankas perėmusios direktorės Olgos Černis žodis. Pakilti iš savo vietų pakvietė visų šventės dalyvių giedamas ,,Žiburio“ mokyklos himnas. Svečiai neskubėjo išsiskirstyti, nuoširdžiai šnekučiavosi, dalijosi prisiminimais.

Iškilmingu koncertu ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos jubiliejaus minėjimas nesibaigė. Buvusias laidas (o jų jau keturiolika)  susitikti su klasės draugais bei mokytojais ,,Žiburys“ kvietė gruodžio 2-osios vakarą.