Korupcijos prevencijos dienos paminėjimas (2017-01-02)

Korupcija – neteisėta veikla, nesąžiningas veiksmas siekiant naudos sau, pareigūnų papirkinėjimas. Ši sąvoka žinoma daugeliui. Kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į neteisėtą veiklą ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.

Šią dieną įvairiose pasaulio šalyje rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei pastebėtus korupcijos atvejus. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai jau pradinėse klasėse žino, kad korupcija - tai neteisėtas veiksmas, galintis pakenkti. Mokykloje antikorupcinio ugdymo temos įtrauktos į mokomųjų dalykų ugdymo turinį, klasės valandėles. Vaikai mėgsta diskutuoti šia tema, todėl ir gruodžio 9-ąją   9a ir 10a klasių mokiniai piešė antikorupcine tema. Vyko diskusijos, mokiniai rengė stendą ir tokiu būdu paminėjo Tarptautinę antikorupcijos dieną.

Tokie renginiai  skatina jaunų žmonių pilietiškumą, moko atpažinti korupcijos apraiškas ir atsispirti joms.