Tėvynės šventė (2013-03-14)

Džiaugdamiesi gražia ir prasminga Tėvynės švente, palinkėkime vieni kitiems eiti tiesos ir šviesos keliu!

Siūlome paskaityti mūsų septintokų samprotavimus apie Lietuvą.

Sieti savo ateitį su Lietuva ar ne?

Lietuva – mūsų gimtasis kraštas. Čia gimėme, pradėjome vaikščioti, kalbėti, patyrėme įsimintiniausias vaikystės akimirkas. Bet ar verta ir toliau gyventi Lietuvoje? Juk dabar jaunimui įsidarbinti šansų beveik nėra, o mūsų šalyje brangus šildymas. Taigi, kodėl verta likti Lietuvoje ir neemigruoti?

Visų pirma verta dėl to, kad Lietuvoje gyvena draugai, artimieji. O ar gali kas nors būti brangiau už gerus pažįstamus, gimines? Na ir kas, kad svetur gali uždirbti daug pinigų, bet ar pinigai yra tokie svarbūs, kad dėl jų galėtum išvykti iš Lietuvos, kur visi savi? Juk užsienyje būsi vienas kaip pirštas, kalbėsi svetima kalba, gal ir turėsi keletą draugų, bet tai neatstos tavo artimųjų, likusių gimtinėje. Tuo labiau, kad Lietuvoje turėsi unikalią galimybę bendrauti lietuviškai ir bent jau turėsi su kuo pasišnekėti.

Jauni žmonės yra ištroškę nuotykių, kupini ryžto ką nors nauja patirti. Dėl šių priežasčių dažnas jaunuolis emigruoja. Juk svetur viskas įdomu, nauja, nematyta. Bet ar verta rizikuoti, kai Lietuvoje esame saugūs? Dažnas nuotykių ieškotojas dar ir Lietuvoje ne viską patyręs, išbandęs. Šalių, į kurias lietuviai emigruoja, gyventojai nėra labai patenkinti mūsiškių atvykimu. Tad svetur jausiesi ne toks saugus kaip gimtinėje. Taigi, verčiau viską išbandyti Lietuvoje negu vykti į užsienį, kur negali būti tikras dėl savo saugumo.

Aišku, Lietuvos ekonomika nors ir sparčiai auga, bet nėra labai stipri. Čia maži atlyginimai, beveik nėra laisvų darbo vietų. Kai kuriose kitose šalyse prekės yra pigesnės. Bet verta prisiminti, kad ne materialūs dalykai svarbiausi. Visas materialines gėrybes nusveria vienas faktas – Lietuva – tai mūsų Tėvynė. Lietuva – graži šalis, turinti unikalią istoriją. Dramaturgas J. Grušas yra pasakęs: ,,Tėvynė – tai ne milijonai žemės valakų, ne miškai, ne upės. Tėvynė – sąvoka moralinė. Žmogus širdy nešiojasi Tėvynę. Tik tas jos nepraras, kas nenorės...“ Taigi, gyvenimas Tėvynėje yra svarbiau už visas dideles algas.

Savo ateitį reikia sieti su Lietuva. Jei esi Lietuvos patriotas, už jokius pinigus neatsisakysi savo Tėvynės. Lietuva yra perspektyvi šalis, ir ji tik dar labiau sustiprės, jei mes, baigę mokslus, liksime čia su artimais ir brangiais žmonėmis ir kursime gražią ateitį.

7a klasės mokinys Dominykas Viliūnas

Savo ateitį reikia sieti su Lietuva

Likti Lietuvoje ar išvykti kitur? Daugumai žmonių tai yra labai svarbus klausimas. Bet argi apsispręsti turi būti taip sunku? Juk savaime aišku, kad sieti savo ateitį su Lietuva būtina.

,,Lietuva, Tėvyne“ giedame himne, bet savo Lietuvą paliekame, nes galima uždirbti daugiau kitose šalyse. Ši problema yra pagrindinė Lietuvos palikimo priežastis. Nejau dėl pinigų mes išduosime savo širdį, artimuosius, protėvius, kurie dėl tėvynės Lietuvos liejo kraują mūšiuose ją gindami? ,,Tėvynė – tai ne milijonai žemės valakų, ne miškai, ne upės. Tėvynė – sąvoka moralinė. Žmogus širdy nešiojasi tėvynę. Tik tas jos nepraras, kas nenorės...,- sakė rašytojas J. Grušas. Tai ar jūs norite jos neprarasti?

Gal jūs pasakysite, kad čia mažos galimybės talentams? Tad pasakykite man štai ką – kaip mūsų garsenybės tapo tokios populiarios? Juk nei V. Šapranauskas, nei M. Mikutavičius niekur nevažiuoja, o laimingai gyvena čia, Lietuvoje. Mūsų žvaigždės, gyvendamos Lietuvoje, yra žinomos pasaulyje. Taigi tikras talentas, net kilęs iš vienkiemio, gali tapti įžymybe.

Sakot didelės kainos? Maži atlyginimai ar silpna ekonomika? Vargšai jūs, žmonės. Argi jūs nematote, kas dedasi Afrikoje? Be to, kas padės mūsų ekonomikai augti, jei ne jaunimas. Šalis subyrės, jei žmonės išvažinės taip greitai. Norite geriau gyventi? Padėkite, dirbkite čia, nes šalis pati neišlips iš duobės, į kurią dabar ji yra įklimpusi.

Taigi, jei jūs nemylite savo Tėvynės, tai išvažiuokite. Bet, manau, ,, pažvelgę į savo širdį“ jūs nedrįsite Lietuvos palikti, nes mes, Lietuvos piliečiai, turime savo ateitį sieti su savo Tėvyne.

7a klasės mokinys Gediminas Kėkštas