Pamoka kitaip (2017-08-30)

„Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Loreta Čižienė kartu su Č. Sasnausko menų mokyklos mokytoja metodininke Nina Bacienė, projekto „Įžymių lietuvių kompozitorių kūryba“ autore, gegužės 11 d. surengė integruotą muzikos-dailės pamoką „Šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūriniai vaikams“, kurioje dalyvavo šių mokyklų mokiniai ir mokytojai.

Pagal muzikos kūrinių pavadinimus: „Dvi ožiuko nuotaikos“, „Žiogo smuikelis“, „Žadintuvas“, „Mama“, „Vandens vabalų šokis“, „Saulės zuikutis“, „Valsas“, žiburiečiai parengė piešinius ir juos pristatė pamokos metu. Menų mokyklos auklėtiniai: Beata Skukauskaitė, Ugnė Makūnaitė, Gabrielė Bartkutė, Aleksandr Oščepkov ir smuikininkų ansamblis (vadovė Ieva Gudienė), atliko muzikos kūrinius. Po kiekvieno kūrinio mokytoja L. Čižienė su mokiniais aptarė, ar piešinys atitiko kūrinio charakterį. Renginio lektorė - Č. Sasnausko menų mokyklos vyresnioji mokytoja Loreta Gaivenytė - vaizdžiai pristatė šiuolaikinius lietuvių kompozitorius: V. Blūšių, V. Bagdoną, D. Kairaitytę. Vaikai atliko jų pjeses. Su kompozitorių V. Majorovo ir L. Povilaičio kūryba trumpai supažindino mokytoja N. Bacienė.

Tokia pamoka – tai puiki mokinių ir mokytojų bendravimo forma, tai galimybė išreikšti save per muziką ir dailę, patirti daug gerų emocijų.