Pakalnučių metai (2017-10-17)

Taip vadinosi rugsėjo 28 dieną stebėtas „Knygos teatro“ spektaklis, pastatytas pagal Lietuvos nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatės, dramaturgės, prozininkės, eseistės bei poetės Jurgos Ivanauskaitės noveles „Labai nemalonus atsitikimas“ ir „Pasiaiškinimas“. Tai debiutinio rašytojos novelių rinkinio „Pakalnučių metai“ tekstai.

Didelį įspūdį paliko aktorių vaidyba ir minimalios, tačiau įdomios dekoracijos. Vaidino tik trys aktoriai, bet savo įspūdinga vaidyba jie sugebėjo sukurti be galo įtaigią atmosferą. Nuotaiką kūrė ir muzika, deranti prie epizodo minties.

J.Ivanauskaitės novelę ,,Regėjimai geltonoje šviesoje“ teko suvaidinti patiems. Visiems įteikė po keletą lapelių su žodžiais, sakė: „Skaitykite, kai paliesime jūsų petį“. Darėme, kaip buvo pasakyta. Man atiteko japonės vaidmuo. Tiesą sakant, iki šiol neturiu menkiausio supratimo, ką tą vakarą sakiau scenoje. Džiaugiuosi, kad, pasak žiūrovų, mums pavyko perteikti kūrinio nuotaiką. ,,Tokia žodžio galia“,- sakė teatro vadovė.

Tikrai nepasigailėjau, kad skyriau laiko V. Kuklytės spektakliui „Pakalnučių metai“. Manau, toks dinamiškas medžiagos pateikimas tikrai gali būti patrauklus ir jaunajam žiūrovui.

Justina Kondratovič, IX a klasės mokinė