Veiksmo savaitė „Gyvenkime draugiškai“ (2018-03-28)

Šių metų kovo 19-23 dienomis, kaip ir visose Lietuvos mokyklose, Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje buvo paminėta veiksmo savaitė be patyčių. Bendru mokinių sutarimu šią savaitę pavadinome „Gyvenkime draugiškai“.  Skatindami draugystę kaip galingą priemonę  prieš patyčias, mažieji pirmokai augino „Gražių žodžių pieveles“ ir diskutavo su mokytojais apie tai,  kokie žodžiai šildo ir kodėl kai kurie jų  skaudina.

Mokyklos antrokai kūrė draugystės emblemas, dovanojo jas mokyklos bendruomenės nariams ir kvietė gyventi draugiškai. Visą savaitę antrokėliai darė gerus darbus, kuriuos užrašė į specialius lapus, ir už tai buvo paskatinti. Vaikai suprato, kad nuo gerų darbų bei poelgių ir prasideda draugystė. Trečiokai sprendė uždavinį – kur padėti kablelį „Tyčiotis negalima draugauti“, kalbėjo apie tai, kas juos skaudina, kodėl įvyksta konfliktai ir kaip jų išvengti. Jie sukūrė daug draugystės receptų ir suprato, kad santykiai klasėje priklauso nuo kiekvieno jų. Rimtos valandėlės ir diskusijos vyko su 4, 5, 6, 7 klasių mokiniais. Mokiniai mokėsi pasirinkti teisingą sprendimą aptardami sudėtingas situacijas. Žiburiečiai mokėsi suprasti, kodėl būna piktų ar agresyvių vaikų, diskutavo apie tai, kaip jiems padėti vėl tapti draugiškais. Veiksmo savaitės renginius padėjo vesti  8, 9, 10 klasių  jaunieji policijos rėmėjai. Kaip vyriausi mokyklos mokiniai, jie mokė mažuosius atsakomybės, tolerancijos, gražaus bendravimo, empatijos. Mokyklos mokinių tarybos dėka šią savaitę buvo organizuotos muzikinės pertraukos.

Per savaitę buvo surastos dvi pagrindinės kovos prieš patyčias priemonės – tai nepritarimas joms ir draugystė.