Be smurto prieš vaikus (2018-06-25)

Norėtųsi, kad kiekvienas žmogus galėtų pasakyti: ,,Aš turėjau laimingą vaikystę. Saugią, nerūpestingą, dvelkiančią pasitikėjimu ir meile vaikystę.“ Deja, realybėje ne visi vaikai patiria besąlygišką tėvų meilę, o nepelnytos bausmės sukelia liūdesį, nepasitikėjimą, baimę, žlugdo besiformuojančią asmenybę. Kai pažeidžiamos vaiko teisės, kai veiksmais ar žodžiais vaikui sukeliamas fizinis ar dvasinis skausmas, žalojama jo fizinė ir psichinė sveikata, galima teigti, kad susiduriame su smurtu prieš vaikus.

Gegužės mėnesį mokykloje organizuota piešinių paroda „Piešiu laimingą vaikystę“, vyko klasių valandėlės, kurių metu vaikai buvo mokomi atpažinti smurtą, primintos vaikų teisės ir pareigos, kalbėta apie tai, kokie įstatymai gina vaikus nuo smurto, kaip pasirinkti tinkamus draugus, mažieji žiburiečiai mokėsi teigiamai apie save mąstyti, spręsti konfliktus be smurto ir pan. Mokiniai dalyvavo Visagino policijos bendruomenės pareigūnų organizuotame protų mūšyje ,,Kas? Kur? Kada?“ ir užėmė I vietą.

Juk svarbu, kad vaikai žinotų, jog niekas negali jų mušti, kad tai draudžia Lietuvos įstatymai ir kad tai yra jų teisių pažeidimas.

Per šiuos mokslo metus pradinių klasių mokiniams mokykloje įgyvendinta ankstyvosios prevencijos programa „Obuolio draugai“. Užsiėmimų metu vaikai mokėsi atpažinti jausmus, išgyventi nesėkmes, ieškoti problemų sprendimo būdų, išsaugoti draugystę, ugdė empatiją, mokėsi suvokti savo emocinę būseną ir daug kitų naudingų dalykų. Ši programa buvo labai naudinga vaikų asmeninių, socialinių, komunikavimo kompetencijų ugdymui.

Mieli tėveliai, didžiuokitės savo vaikais, gerbkite juos, rūpinkitės, skirkite jiems kuo daugiau dėmesio, nes tai turi neįkainojamą reikšmę jų ateičiai, charakteriui, požiūriui į gyvenimą