Ryga, 2019 (2019-03-07)

SAUSIO 18 D., PENKTADIENIO RYTĄ, 6:00, APIE KETURIASDEŠIMT 7-10 KL. MŪSŲ MOKYKLOS MOKINIŲ BUVO IŠVEŽTI IŠ LIETUVOS. Laimei, savo noru, tik vienai dienai ir ne traukinio vagonais.

Šis būrys mokinių kartu su fizikos, informatikos ir biologijos mokytojomis vyko į Latvijos sostinę Rygą – didžiausią Baltijos šalių miestą. Ten turėjome progą padidinti savo astronomijos žinių bagažą, aplankydami Latvijos universitete esančią kosmoso tyrimo muziejaus ekspoziciją. Jos metu galėjome susipažinti su garsiausių pasaulio astrologijos pionierių, Galilėjaus ar Koperniko, atradimais, nutiesusiais pamatus tolimesniam neaprėpiamos visatos pažinimui. Taip pat galėjome iš arti apžiūrėti visus astrologijos mokslo prietaisus ir pasiklausyti gidės apie šios mokslo šakos potencialą.

Vėliau lankėmės visai šalia Rygos universiteto įsikūrusiame Latvijos gamtos istorijos muziejuje. Jis mokiniams atėmė žadą dėl įspūdingų gyvūnų eksponatų, kurie buvo tokie tikroviški, jog galėjai jaustis lyg vaikščiodamas po gyvosios gamtos oazę.

Apsilankę šiuose dviejuose muziejuose, padarėme pertraukėlę – nuėjome papietauti ir turėjome laisvo laiko, kurio metu galėjome pasivaikščioti istorinėmis Rygos senamiesčio gatvėmis arba aplankyti šalia esantį karo muziejų.

„Kultūrinimosi“ fiesta buvo tęsiama Rygos motorų (automobilių) muziejuje. Jis apstulbino moderniomis ekspozicijomis. Galėjome ne tik iš išorės apžiūrėti gausybę įvairių automobilių, bet ir įlįsti į lenktynininko kailį, naudodami virtualios realybės akinius, ir įsėsti į senovinio autobusiuko vidų, ir, padedant informacinėms technologijoms, sukomplektuoti savo svajonių automobilį. Pažangūs muziejaus technologiniai sprendimai ir įspūdingi automobiliai bei motociklai prikaustė visų vaikų dėmesį, tad laikas jame praskriejo uraganu.

Atėjo laikas grįžti namo... Nors per vieną dieną ,,suvirškinti“ tokį kiekį muziejų mokiniams nebuvo lengva, tačiau manau, kad įspūdžiai, užsienio šalies pažinimo jausmas ir pagilintos žinios turės nemažą išliekamąją vertę – visa tai praplėtė moksleivių akiratį ir prisidėjo prie jaunų žmonių tobulėjimo.

Liutauras Mazūra, 10a