Atmintis gyva, nes liudija (2020-02-28)

Š. m. sausio 13 d., minint prieš dvidešimt devynerius metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių, lygiai 8 val. ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių buvo uždegtos atminties, vienybės ir pergalės žvakutės. ,,Žiburio“ mokykla kartu su daugiau nei 1000 mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų atsiliepė į kvietimą dalyvauti Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“.

Visi mokiniai tą dieną pradėjo kartu su savo klasių vadovais, uždegdami languose žvakutes. Prisimindami bei pagerbdami gynusius mūsų laisvę ir išsaugojusius šalies nepriklausomybę, žiburiečiai prisisegė vienijantį simbolį – Neužmirštuolės žiedą. Kad geriau suvoktų to meto įvykių reikšmę, mokiniai stebėjo ir analizavo 1991 m. sausio įvykių reportažų medžiagą. Turbūt galima teigti, kad Sausio 13-osios istorijos pamoką mokiniai išmoko.