Kalbu tave kaip maldą... (2020-02-28)

Ne vieną dešimtmetį neturėjome teisės į savo istoriją. Tik dabar, atkūrus nepriklausomybę, pradėjome godžiai skaityti skaudžius, tačiau tikrovę skelbiančius savo praeities puslapius. Sužinome, kad egzistuoti turi teisę ne tik didelė, bet ir maža šalis. Lietuva nepaprastai atkakliai kūrėsi kaip valstybė. Todėl net tris kartus minime savo valstybingumo šventes. Taip lėmė istorija. Situacija, kuomet tautos turi keletą nepriklausomybės švenčių, byloja apie sudėtingą jų istoriją, sunkią kovą ginant nepriklausomybę ir tautinį tapatumą.

Apie visa tai bandė mums priminti mokyklos dešimtokai, vasario 14 d. pakvietę į renginį ,,Kalbu tave kaip maldą“, skirtą valstybinei šventei – Vasario 16-ajai – paminėti. Poezijos posmai, Lietuvos vaizdai susipynė su istorijos faktais, simboliais. Susirinkusieji dar kartą išgirdo mokinių perskaitytą 1918 m. Vasario 16-osios Lietuvos valstybės atkūrimo aktą, įsidėmėjo valstybę apibūdinančius požymius, ekrane išvydo svarbiausius jos simbolius, Lietuvą kūrusias asmenybes. Dalyvių nuoširdumą, šventišką nuotaiką papildė 6a ir 7a klasių mokinių atliekamos dainos – dovana Lietuvai.

,,Svarbu, kad lietuvių tautoje neužgestų Tėvynės meilė, nebūtų palaužtas atsparumas, pasiryžimas laimėti, tautiškas susipratimas, nepriklausomybės troškimas...“- skambėjo partizanų žodžiai. Jais, kaip moto susirinkusiems, organizatoriai baigė renginį. Kulminacija tapo visų sudainuota daina ,,Brangiausios spalvos“.

Lilija Ramanauskienė