Pilietinės akcijos mokykloje (2013-11-25)

Lapkričio 15 dieną mokykloje paminėtos net dvi svarbios datos. Tai lapkričio 16 – oji – Tarptautinė tolerancijos diena bei lapkričio 19 – oji – Pasaulinė smurto prieš vaikus prevencijos diena. Tarptautinės tolerancijos dienos simboliu šiais metais tapo Tolerancijos gėlė. Visi mokyklos mokiniai dalyvavo akcijoje ir gamino Tolerancijos gėles, kuriomis papuošė mokyklą. 5 – 10 kl. mokiniams buvo skirta paskaita, kurios metu istorijos mokytoja Irina Steponėnienė papasakojo, kas nutinka netolerantiškai valstybei ir visuomenei, pateikė pavyzdžių iš Lietuvos ir pasaulio istorijos. 1 – 4 kl. mokiniai dalyvavo mokyklos psichologės Aldonos Giržadienės pamokėlėse apie draugiškumą ir pakantumą vienas kitam.

Kitai svarbiai datai – Pasaulinei smurto prieš vaikus prevencijos dienai – mokiniai, gavę Visagino savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus kvietimą dalyvauti piešinio/plakato/rankdarbio konkurse, piešė piešinius bei plakatus smurto prieš vaikus prevencijos tema. Atrinkti trys geriausi darbai, kuriuos mokykla teiks savivaldybės konkursui, o kitais darbais buvo papuoštos mokyklos erdvės.

Tokios kasmetinės akcijos padeda atkreipti mokinių dėmesį į tolerancijos  bei smurto prieš vaikus problemas, moko gerbti vienas kitą, padeda formuotis teigiamoms vertybinėms nuostatoms.