Paslaptingas žiburys (2020-06-29)

Sulaukus paskutinių mokslo metų dienų, norisi ištrūkti iš patalpų, nuveikti ką nors nekasdieniško, praturtėti naujomis žiniomis. Tokią galimybę suteikė netradicinė integruota matematikos, informatikos ir anglų kalbos veikla-žaidimas „Paslaptingas žiburys“. Žaidimą kūrė 9 a klasės mokiniai ir jų auklėtoja Anastasija bei anglų kalbos mokytoja Astra. Žaidimas buvo skirtas 5 – 8 klasių mokiniams. Jo metu dalyviai sužinojo apie lietuviškų šaknų turinčius pasaulyje žinomus žmones, kurie gyvena (arba gyveno) įvairiose šalyse. Užduotys buvo rengiamos dviem etapais- pirmiausia devintokai anglų kalba paruošė pristatymus apie įžymius žmones, po to pagal santraukas buvo paruoštos žaidimo užduotys. Jos buvo pritvirtintos įvairiose Visagino vietose, kurias žaidėjai turėjo suieškoti naudodamiesi žemėlapiu. Radę užduotis, mokiniai turėjo iššifruoti skiemenis, juos įsiminti ir žaidimo pabaigoje iš jų sudaryti sakinį: Little Country – Great People (Maža šalis – didūs žmonės).

Žaidimo metu dalyviai sužinojo apie aštuonias Lietuvą garsinančias asmenybes:

*lietuvių kilmės amerikietę poetę ir dailininkę Akianę Kramarik;

*Prancūzijoje gyvenančią dainų autorę ir atlikėją Giedrę Barauskaitę;

*detektyvo Hercule Poirot vaidmenį atlikusį D. Britanijos aktorių David Suchet, kurio seneliai yra kilę iš Lietuvos;

*Vladislovą Starevičių - garsiausią XX amžiaus lėlių animacijos pradininką, vaikystę praleidusį Kaune;

*Joną Meką - lietuvių kilmės Amerikos filmų kūrėją, poetą, aktorių, dažnai vadinamą ,,Amerikos avangardinio kino krikštatėviu”, augusį Semeliškėse;

*Joną Pleškį - karinio jūrų laivyno povandeninio laivo kapitoną, kurio pabėgimo iš Sovietų Sąjungos istorija įkvėpė parašyti knygą ,,Raudonojo spalio medžioklė“, pagal kurią Holivude tuo pačiu pavadinimu sukurtas filmas;

*Romain Gary - Vilniuje augusį prancūzų romanistą, diplomatą, generalinį konsulą;

* Algirdą Julių Greimą- vieną žymiausių pasaulio semiotikų, filosofą, lingvistą, mitologijos

tyrinėtoją, publicistą, Antrojo pasaulinio karo pabaigoje emigravusį į Prancūziją.

Žaidimas pavyko: daugeliui mokinių grupių pavyko sudaryti sakinį! Buvo pasiektas ir žaidimo sumanytojų bei kūrėjų tikslas: lavinti anglų kalbos įgūdžius, supažindinti su žmonėmis, kuriuos užaugino ar įkvėpė Lietuvos žemė. Nors jų keliai skirtingi, nulemti įvairių įvykių, jie buvo naudingi ir savo darbais priminė pasauliui apie mažytę Lietuvą, galinčią didžiuotis tokiais kilniais žmonėmis.