Integruota pamoka (2020-09-28)

Nuo šių mokslo metų Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos pirmokai noriai mokosi iš integruoto vadovėlio ,,Vaivorykštė". Būtent todėl rugsėjo 18 dieną mokyklos bibliotekoje 1a klasei organizuota integruota veikla ,,Knygų pasaulyje". Kartu su 1a klasės mokytoja minėtą veiklą organizavo bibliotekos vedėja bei muzikos mokytoja, o patį procesą stebėjo mokyklos direktorė. Šių veiklų tikslas – supažindinti pirmokus su bibliotekos veikla, išsiaiškinti, kur ,,gyvena" knygutės. Pirmokėliai mokyklos bibliotekoje noriai vartė įvairias knygas, jas matavo, svėrė, apibūdino jų dydį, svorį, ir, žinoma, turtino žodyną naujais žodžiais. Daug teigiamų emocijų vaikai patyrė ir keldami storas enciklopedijas, ir vartydami mažiausias knygeles.

Susipažinę su biblioteka, pirmokėliai veiklas tęsė skaitykloje, kur žiūrėjo filmą ,,Knygų atsiradimas". Filmo metu mokiniai sužinojo, iš kur atsirado knygutės. Šią veiklą praturtino ir pagyvino muzikiniai intarpai. Vaikus nustebino tai, kad ir dainelės turi savo knygutes. Vėliau būsimieji knygučių mylėtojai su džiaugsmu gamino knygų skirtukus, kurie būtini geriems skaitytojams, gerbiantiems knygas. Refleksijos metu, prisiminę ir įsidėmėję pateiktą informaciją, mokiniai gebėjo įvardinti net 10 taisyklių, kurių laikysis atėję į bibliotekos ,,Knygų pasaulį". Šaunu, kad integruotos pamokos suteikia mokiniams daugiau žinių apie juos supantį pasaulį, padeda plėsti žodyną naujais žodžiais, skatina bendrauti ir bendradarbiauti.