Svečiuose – medžių gydytojas  (2020-10-13)

Tik prasidėjus spalvingam spaliui žiburiečiai sulaukė nepaprasto svečio – pasidalyti savo profesijos paslaptimis į mokyklą atvyko arboristas Kęstutis Danauskas. Medžių gydytojas atvyko ne tuščiomis, o, kaip pats pajuokavo, su visa savo kontora ant ratų. Iš pradžių mokiniai klasėse klausėsi turiningo pasakojimo apie tai, kaip šio įdomios profesijos žmogaus karjeros kelias prasidėjo Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje. Miškų ir ekologijos fakultete, deja, arboristų neruošia, tad baigęs studijas Kęstutis daug laiko skyrė savišvietai, užsienyje dirbančių arboristų patirčiai studijuoti. Atkaklus darbas apdovanojo – šiandien jaunas vyras džiaugiasi laimingo žmogaus gyvenimu – jo darbas ir hobis sutampa. Gal todėl ir mokiniams patarė renkantis profesiją būtinai klausytis ne patarimų, o savo širdies balso.

Po teorinės dalies svečias moksleivius pakvietė į kiemą, prie gražiųjų mokyklos klevų. Atsinešęs visą reikalingą įrangą, K. Danauskas pademonstravo, kaip arboristai saugiai pasikelia net į labai aukštų medžių viršūnes. Jie ne tik ,,gydo“, padeda išsaugoti vertingus, tačiau laiko pažeistus galiūnus, bet ir profesionaliai geni medžius, kad šie netaptų pavojingi žmonėms audringu oru, kad nepažeistų elektros perdavimo linijų. Svečias pabrėžė, kad tokie darbai turi būti atliekami kvalifikuotai, nes priešingu atveju galima sužaloti augalą, sukelti pavojų ir žmonių saugumui. Paklaustas, ar galima išgyventi iš arboristo darbo, svečias tik nusijuokė ir patikino, kad darbų Lietuvoje jam tikrai netrūksta.

Po susitikimo su vyresniųjų klasių mokiniais K. Danauskas išskubėjo ten, kur jo laukė medžiai. Išskubėjo, bet pažadėjo pavasarį sugrįžti – mat matė, kaip smalsiai pro langus į jį žiūrėjo jaunesniųjų žiburiukų akys...