Atšvaito dienos renginys (2020-10-15)

Už lango darganotas ruduo. Šviesusis paros metas vis darosi trumpesnis. Dažniausiai iš namų tenka išeiti dar gerai neprašvitus. Neatsitiktinai spalio 15 dieną minima Atšvaito diena. Šis mažas šviesą atspindintis atributas gali išgelbėti ne vieną gyvybę. Deja, kol kas jie vis dažnai pamirštami ir neduoda jokios naudos gulėdami stalčiuose.

Spalio 15 d. prie „Žiburio“ pagrindinės mokyklos vyko akcija „ Būk matomas kelyje“. Jos tikslas – priminti mokiniams apie jų pačių saugumą kelyje. Utenos apskrities VPK Visagino policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėja Oksana Rožkova kartu su mokyklos socialine pedagoge Nijole Gimžauskiene pasitiko į mokyklą ateinančius 5 – 10 klasių mokinius, diskutavo su jais apie atšvaitų naudą, stebėjo, kiek mokinių turi atšvaitus. Na, o tiems, kas jų neturėjo, policijos pareigūnė tiesiog padovanojo ir priminė, kad tamsiuoju paros metu, lyjant ar sningant vairuotojui pastebėti pėsčiąjį ar dviratį vairuojantį asmenį yra labai sunku. Todėl moksleiviai ypatingą dėmesį turi skirti savo saugumui kelyje, turi segėti matomoje vietoje atšvaitus, dėvėti šviesą atspindinčias liemenes.

Kaip taisyklingai dėvėti atšvaitą? Pasak policijos pareigūnės, juostinį atšvaitą reikėtų segtis ant drabužio rankovės, šiek tiek aukščiau riešo. Taip pat galima nešioti ir ant blauzdos. Dar geriau, jei atšvaitai nešiojami ant abiejų rankų. Tuomet būsite tikri, kad atvažiuojančiam automobiliui šviesą atspindinčios detalės neužstosite kūnu. Pakabinami atšvaitai, kurie perveriami grandinėle ar virvele, turėtų būti prisegti prie drabužių taip, kad einant švytuotų kelių aukštyje.

Tikimės, kad akcijos metu išdalinti atšvaitai ir detalūs atšvaitų nešiojimo paaiškinimai saugos mokinių gyvybes.