PAMINĖTA KOVOS SU PREKYBA ŽMONĖMIS DIENA (2020-10-26)

Prekyba žmonėmis yra viena skaudžiausių socialinių problemų šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje aukomis dažnai tampa vaikai ir jaunimas. Skurdas, ekonominiai, politiniai, socialiniai sunkumai, geresnio gyvenimo siekis skatina daugelį žmonių (o ypač jaunų) palikti gimtuosius namus ir ieškoti laimės kitur. Deja, tokie ieškojimai kartais gali virsti tikru košmaru. Žmogaus kančia ir skausmas kažkam sukrauna pelną.

Paskaita 8 klasės mokiniams, kurią vedė Utenos aps. VPK Visagino policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėja Oksana Rožkova, prasidėjo filmo „Dvi mažos mergaitės“ peržiūra. Šis trumpas filmukas, pasakojantis apie jaunas merginas iš Rytų Europos, buvo sukurtas siekiant perspėti apie prekybos žmonėmis pavojų. Taip pat žiūrėjome pamokantį prevencinį filmą „Say No“ ( ,,Sakyk ne“).

Susitikimo metu pareigūnė atkreipė dėmesį į įvairias žmogaus išnaudojimo formas: nepilnamečių įtraukimą į vagystes, prostituciją, reketavimą, fiktyvias santuokas. Mokiniams išsamiai buvo paaiškinta, kokiomis formomis yra išnaudojami žmonės, kaip nusikaltėliai ieško aukų, akcentuota, kad kiekvienas iš mūsų galime tapti nusikaltėlių preke, jeigu tik būsim patiklūs, nesidomėsime, kas vyksta aplink mus.

Atkreipiame dėmesį, kad Nacionalinė asociacija prieš prekybą žmonėmis įsteigė naują visą parą veikiančią pagalbos telefonu liniją +3706169119, skirtą pranešti apie prekybos žmonėmis atvejus ir (arba) aukas. Linijos tikslas – suteikti pagalbą nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis, teikti pagalbą nukentėjusiems užsienio šalyse nukreipiant į artimiausią pagalbą teikiančią organizaciją.