Renginiai pagal kultūros paso programą (2020-10-26)

Spalio mėnesį visi mokyklos mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti dviejose edukacinėse veiklose pagal kultūros paso programą.

Spalio 14 d. 1 – 4 kl. mokiniai ,,Draugystės“ kultūros centre stebėjo „Knygos teatro“ spektaklį vaikams pagal poeto Sigito Gedos poeziją „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“. Jautriame bei nuoširdžiame „Knygos teatro“ spektaklyje vaikams buvo parodytas visiškai kitoks, bet tuo pačiu ir atpažįstamas jiems pasaulis. Spektaklio dalyviai sužinojo, kad mus supančiame pasaulyje egzistuoja ne tik kalba, bet ir tam tikri simboliai, gestai, o žodžiai nėra vienintelis bendravimo būdas.

Kitas kultūros paso renginys – ,,Kokios spalvos yra ,,Tautiška giesmė?“ – pakvietė 5 –10 klasių žiburiečius susipažinti su mokslą, meną ir šiuolaikines technologijas sujungusios ,,Tautiškos giesmės“ instaliacija, susidedančia iš Lietuvos Respublikos himno, išreikšto pirmą kartą pasaulio istorijoje nuausta garso analizės juosta bei lazerio iliuminacija, ir darniai susiliejančia į garso, vaizdo bei judesio sinchroninę sistemą. Edukaciją vedė poetas ir tarpdisciplininių menų kūrėjas Julius Žėkas, baigęs skulptūros, fizikos, lietuvių filologijos, literatūrologijos, kultūros vadybos ir politikos studijas, taip pat kuriantis, organizuojantis ir kuruojantis įvairius kultūros ir meno bei neformaliojo švietimo projektus, vien su „Tautiškos giesmės“ instaliacijos edukacinėmis programomis supažindinęs daugiau nei 20 tūkstančių vaikų.