Spalio 25 – Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena (2020-11-09)

Keturioliktus metus iš eilės Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda visus Lietuvos Respublikos piliečius kviečia laikyti Konstitucijos egzaminą, kurio tikslas – ugdyti piliečių savivoką, skatinti domėjimąsi savo šalimi ir jos valstybingumu.

Tradiciškai prie šios pilietinės akcijos prisijungia ir mūsų mokykla. Tik šiais metais, dirbdami ypatingomis sąlygomis, pabandėme atsiliepti į kvietimą kiek anksčiau, todėl jau spalio 21 d. organizavome mokyklinį šio egzamino etapą. Jame dalyvavo vyriausi mokyklos mokiniai – devintokai ir dešimtokai. Visiems dalyviams reikėjo atsakyti į 40 testo klausimų. Džiugu, kad tarp daugiausiai surinkusių taškų buvo ir dešimtos, ir devintos klasės mokinių. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti kukliais prizais, suteikiančiais galimybę ateityje pademonstruoti dar geresnes žinias.

Ši pilietinė akcija buvo puiki proga mokiniams parodyti ne tik savo žinias, pilietinę brandą, bet tapo gera generaline repeticija prieš lapkričio 11 d. vyksiantį nacionalinį Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminą. Šiame egzamine dalyvauti yra pakviesti visi mūsų mokyklos 5-10 klasių mokiniai.

Linkime žiburiečiams šioje akcijoje būti aktyviais savo šalies piliečiais, patirti dalyvavimo džiaugsmą ir sėkmę.