Mokykloje vėl įsižiebė DIDELI MAŽI EKRANAI (2020-12-25)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla jau trečią kartą dalyvauja medijų raštingumo projekte ,,Dideli maži ekranai“, kurį organizuoja Britų taryba ir Meno avilys. Organizatoriai, pateikdami vertingą metodinę medžiagą, suteikiančią žinių apie įvairias medijas, ir siūlydami įtraukiančias praktines veiklas, siekia ugdyti vyresniųjų klasių mokinių ir mokytojų medijų raštingumo gebėjimus. Ypatingas dėmesys kreipiamas į audiovizualines medijas ir mokiniams patrauklius medijų produktus.

Šiemet į projekto veiklas įsitraukė mokyklos dešimtokai. Mokiniai sužinojo daug įdomaus ir naudingo apie filmus, reklamas, TV serialus ir laidas. Analizuodami pasirinktus atvejus, mokiniai ugdėsi kritinį mąstymą, kūrybiškumą, mokėsi bendradarbiauti ir komunikuoti.

Ypač sužavėjo žiburiečius praktinė veikla. Net dvi gruodžio dienas mokiniai dirbo virtualiose kūrybinėse dirbtuvėse su montažo režisieriumi Jonu Juškaičiu ir vaizdo režisieriumi Mindaugu Docaičiu. Pirmiausia mokiniai susipažino su menine fotografija, apšvietimo, kompozicijos galimybėmis, pristatė ir aptarė savo kūrybinius bandymus. Nuotraukos tikrai buvo vertos dėmesio. Antrąją dieną visas dėmesys buvo skiriamas kelių minučių filmui pagal pasirinktą haiku. Tai buvo rimtas iššūkis, nes mokiniai viską darė patys: kūrė scenarijų, filmavo, montavo juostą. Iš pradžių ne vienas patyrė sunkumų, tačiau puikiai darbą organizavo, daug žinių suteikė ir praktinių patarimų nepagailėjo režisieriai, tad netrukus visi jaunieji kūrėjai patyrė sėkmę. Štai kelių dešimtokų mintys.

EVITA: ,,Man labai patiko gruodžio 10-11 dienų projektinės veiklos. Įsigilinau į fotografijų ir filmų kūrimo procesą. Labiausiai patiko atlikti kūrybinę užduotį - nufilmuoti filmuką pagal pasirinkto haiku žodžius.“

ERVINAS: ,,Labai džiaugiuosi, kad teko dalyvauti projekte ,,Dideli maži ekranai". Iš šios veiklos gavau daug naudos. Jau seniai norėjau išbandyti savo jėgas filmo montavimo srityje, bet niekaip nerasdavau laiko. Ir štai - montavimas ,,atėjo“ pas mane. Buvo labai naudinga, daug sužinojau apie filmavimą. Nors kūrybinės dirbtuvės vyko nuotoliniu būdu, tai nesutrukdė smagiai ir naudingai praleisti laiką. Labai ačiū vedėjams Jonui ir Mindaugui, kad su mumis pasidalijo savo žiniomis.“

KRISTINA: ,,Šis projektas iš pradžių sukėlė daug prieštaringų jausmų - pradžioje nežinomybė, pabaigoje savos pergalės pojūtis. Sužinojau, kas yra montavimas ir haiku, susipažinau su naujais įdomiais žmonėmis. Nuostabi patirtis, kuri, tikiu, išliks ilgam. Manau, kiekvienas turėtų nebijoti atsiverti naujovėms, nes tai įkvepia, skatina judėti į priekį. Ačiū už tokią prasmingą ir neįkainojamą patirtį!“

Projektas ,,Dideli maži ekranai“ – ir puiki veiklinanti karjerai patirtis. Galbūt susitikimas su įdomios profesijos žmonėmis kai kuriems dešimtokams bus paženklintas ne tik pirmųjų kūrybinių darbų atsiradimu, bet ir gilesniu susidomėjimu režisieriaus profesija. Juk maži ekranai labai greitai gali virsti dideliais...

O filmukus kviečiame pasižiūrėti!