We remember“ – „Mes prisimename“ (2021-01-28)

Sausio 27-oji – svarbi diena žmonijai: tądien 1945 metais buvo išvaduoti vienos siaubingiausių žydų tautos genocido vietų – Aušvico – Birkenau koncentracijos stovyklos kaliniai. Pagerbiant aukas, nuo 2005-ųjų ši diena paskelbta Tarptautine holokausto aukų atminimo diena.

Suvokdami Holokausto kaip tragiško Lietuvos istorijos etapo reikšmę ir siekdami pagerbti aukų atminimą, mūsų mokyklos 9 – 10 klasių mokiniai irgi prisijungė prie Pasaulio žydų kongreso inicijuotos pasaulinės akcijos „We remember“ – „Mes prisimename“. Mokiniai aptarė Holokausto sąvoką, susipažino su jo ištakomis Vokietijoje dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, jo planuotojais bei vykdytojais, apžvelgė nesuvokiamus mastus, brutalias priemones, skaitė šiurpių įvykių liudininkų prisiminimus. Radome jų ir visiškai šalia mūsų – žmonių, gyvenusių dabartinio Visagino teritorijoje bei aplink jį.

Akcentuodami pagarbą žuvusiems bei nukankintiems žydų gelbėtojams – Pasaulio tautų teisuoliams, visiems geros valios žmonėms, suvokėme – tai niekada negali ir neturi pasikartoti – nė vienai tautai, rasei ar socialinei žmonių grupei.