Vasario 16 –ąją dieną minėjome kitaip (2021-02-15)

Projektas ,,Bendradarbiaujančios klasės“ kartu su Mokyklų tobulinimo centru šiais metais pakvietė Lietuvos mokyklas jungtis prie didžiausios bendradarbiavimo pamokos, skirtos Vasario 16-ajai.

Mūsų mokyklos 8 a klasės vadovė Zita Miškinytė – Mazūrienė užsiregistravo ,,Bendradarbiaujančių klasių“ tinklapyje ir kūrė turinį šventinėms pamokoms. Mokytoja kartu su partnere, 8 klasės vadove Kristina iš Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos, parengė šventinę viktoriną.

Vasario 12 d., 9.00 val., į nuotolinę ,,Zoom“ klasės valandėlę susirinko dvi aštuntokų klasės iš labai skirtingų Lietuvos regionų. Pirmiausiai prisistatėme, papasakojome vieni kitiems apie save, o po to kibome į veiklas: atsakinėjome į klausimus apie Šilalę ir Visaginą, dalyvavome viktorinoje apie Lietuvos praeitį ir dabartį. Labai nudžiugino Lauryno Glaskos, Marijos Kaleničenko, Mindaugo Kaziukonio istorinės žinios. Buvo puiku, kad galėjome pasimatuoti, pasilyginti, kiek išmanome savo miesto, partnerių miesto istoriją, kiek turime žinių apie Lietuvą.

Viktorinos pabaigoje sužinojome, kuriose srityse Lietuva pirmauja Europoje, tad tikrai nuoširdžiai galėjome padaryti išvadą, kad ČIA GYVENTI GERA. Veiklos refleksijos metu visi mokiniai internetinėje platformoje rašė, ką jiems reiškia žodis LAISVĖ. Savo atsakymus mokiniai galėjo išvysti 12.00 val. prisijungę prie bendros visos Lietuvos pamokos, kuri buvo tiesiogiai transliuojama per YOUTUBE.

Nuoširdžiai dėkojame Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos anglų kalbos mokytojai Kristinai Katauskaitei ir jos auklėtiniams aštuntokams už bendradarbiavimą. Tikimės, kad ir ateityje galėsime kurti bendrus projektus.