Laimingo kelio renkantis savo kelią (2021-02-15)

Vasario pradžioje, pasibaigus pirmojo pusmečio darbams, aštuntokų, devintokų ir dešimtokų laukė maloni staigmena – juos į ZOOM susitikimą pakvietė dvi lektorės, reto vardo savininkės, ignalinietės Astra Daugėlienė ir Astra Petkūnaitė. Nors pirmąją lektorę mokiniai puikiai pažįsta kaip savo anglų kalbos mokytoją, tačiau šį kartą tikrai turėjo vykti ne užsienio kalbos pamoka, o ugdymo karjerai užsiėmimas.

ai buvo ne vienintelis siurprizas: šį kartą mokiniams iš anksto nebuvo pranešta, su kokia profesija jie bus pakviesti plačiau susipažinti. Tad susitikimas prasidėjo intriguojančiu klausimu – kokios profesijos atstovai turi pasižymėti iniciatyvumu, entuziazmu ir būti plataus išsilavinimo. Taip prasidėjo pažintis su GIDO, KELIONĖS VADOVO profesijomis. Mokinius nustebino, kiek daug turi išmanyti gidu dirbantis žmogus: jam būtinos istorijos, geografijos, kultūros paveldo, meno istorijos ir raidos žinios, ekskursijų vedimo ir ruošimo metodikos, retorikos, psichologijos pagrindų, bendravimo etikos normų, net pirmosios medicinos pagalbos teikimo išmanymas, puikus valstybinės kalbos mokėjimas. Sumaniusiųjų tapti kelionių vadovais taip pat laukia aukšti kvalifikaciniai reikalavimai: kelionių organizavimas ir reguliavimas, kelionių geografijos žinios, turizmo paslaugų marketingo ir vadybos žinios, bent kelių užsienio kalbų mokėjimas, gebėjimai dirbti su IT, bendravimo psichologijos ir pirmosios medicinos pagalbos teikimo žinios. Lektorė A. Daugėlienė išaiškino, ir kaip tapti gidu arba kelionių vadovu pabrėždama, kad šios veiklos gali būti sėkmingai suderinamos ir su kitokia profesine veikla. Taigi mokiniai klausydami informatyvaus ir įdomaus pasakojimo pažino savo anglų kalbos mokytoją ir kaip sumanią, entuziastingą gidę. Na, o mokytoja palinkėjo mokiniams laimingo kelio renkantis savo kelią.

Astra Petkūnaitė – žmogus orkestras. Ji ir kelionių vadovė, ir portalo ,,Žmonės.lt“ pramogų žurnalistė, ir tinklalaidės ,,Lėtai apie pasaulį“ vedėja, ir rašytoja. Lektorė vadovaudamasi savo asmenine patirtini pabrėžė, kad jaunas žmogus neturi apsiriboti viena profesija. Reikia daryti tai, kas domina, bet ir siekti dominančioj srity aukštumų, būti geriausiam. Buvo įdomu sužinoti, kaip žurnalistė netruko pajusti susidomėjimą Pietryčių Azija, Arabijos pusiasaliu. Taip jaunos moters gyvenime atsirado antros studijos tarpkultūrinių studijų universitete atrandant Aziją. Užbūrė įdomus pasakojimas apie darbą ir gyvenimą egzotiškose šalyse. Kai kuriems buvo netikėta, kad kelionės vadovas su savo viena grupe praleidžia beveik dvi savaites laiko, turi būti pasiekiamas visą parą. Taigi pavargti nevalia, išmanyti reikia labai daug, nes turistai paklausia visko... Nors Lietuvą tenka palikti ilgam, kelionių vadovė pabrėžė, kad nepaprastai myli savo darbą ir nekantriai laukia, kada vėl galės leistis į užburiančias keliones.

Nepastebimai prabėgo susitikimo laikas. Karantiną išgyvenant buvo malonu suvokti, kad kelionės, kurių dabar daugelis ilgimės, gali būti ne tik atostogų pramoga, bet ir nepaprastai įdomi profesinė veikla. Bet tam reikia daug žinoti, tad nepailstant mokytis ...