TREČIOKAI SUSIPAŽINO SU GAISRININKO GELBĖTOJO PROFESIJA (2021-03-02)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje profesinis orientavimas paprastai prasideda jau nuo pirmos klasės, kai su mokiniais aptariamos mažųjų ateities svajonės. Po to mokiniai kiekvienais metais susipažįsta su įvairiomis profesijomis. Ypač vaikams smagu, kai savo profesijas pristato tėveliai.

Vasario 24 d. 3 b klasės mokiniai susipažino su gaisrininko gelbėtojo profesija. Į nuotolinį susitikimą atvyko 3 b klasės mokinio Glebo tėtis, gaisrininkas gelbėtojas Aleksejus Zlobinas. Jis vaikams labai įdomiai papasakojo apie gaisrininko gelbėtojo profesiją, kasdienybę, sunkius ir atsakingus darbus, kuriuos privalo atlikti gelbėtojai padėdami į nelaimę pakliuvusiems žmonėms. Mokiniai susidomėję klausė pasakojimo ir sužinojo, kad gaisrininkai gelbėtojai ne tik gesina gaisrus, padeda avarijų metu transporto priemonėse įstrigusiems žmonėms, bet ir gelbsti skęstančius. Ignalinos rajono gaisrinėje dirbantis Glebo tėtis sakė, kad į iškvietimus komanda nuvyksta laiku ir visada padeda nukentėjusiems žmonėms. Glebo tėvelio padedami mokiniai aiškinosi, kokių gebėjimų turi turėti minėtą profesiją panoręs pasirinkti žmogus ir kur turi mokytis.

Mokiniai savo žinias apie gaisrininko gelbėtojo profesiją apibendrino dailės pamokos metu piešdami piešinius bei padėkas.