Į Kovo 11-ąją signatarų keliais ir patyrimais (2021-03-11)

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – viena didžiausių modernios Lietuvos valstybės nacionalinių švenčių. Pagal juridinę, politinę svarbą tai antra po Vasario 16-osios valstybinė šventė.

,,Nuostabu būti lietuviu, bet tragiškai sunku juo būti“, – skambėjo poeto Just. Marcinkevičiaus žodžiai kaip leitmotyvas renginiui, skirtam 31-osioms Nepriklausomybės metinėms paminėti mūsų mokykloje. Į šią virtualią akciją kovo 10 d. rinkosi 5 – 10 klasių mokiniai. Dešimtokai  penktokus ir šeštokus supažindino su Kovo 11-osios akto signatarų prisiminimais apie savo kelius ir patyrimus, atvedusius į išsvajotą laisvę. Devintokai įvykių liudininkų prisiminimus dovanojo septintokams ir aštuntokams. Mokiniai turėjo galimybę pajusti stiprų emocijų pliūpsnį ne tik klausydami jautrių išgyvenimų, bet ir stebėdami to meto užfiksuotus įvykių kadrus. Sustabdytas laikas, nesuvaidintas džiaugsmas, spinduliuojanti laimė – tai vis ta pati Kovo 11-oji.

Sveikindami vieni kitus šventės proga, linkėjome būti laisviems pirmiausia savyje bei tikėjimo rytdiena einant nesibaigiančiu Laisvės keliu.