Netradicinė klasės valandėlė (2021-03-22)

2021-03-18 dieną 2a klasės mokiniai (mokytoja Renata Skukauskienė) klasės valandėlės metu, ZOOM platformoje, praplėtė žinias ugdymo karjerai tema „Tarnauju Lietuvai: pasieniečio profesija“. Pažinti kilnumo, ištvermės ir drąsos reikalaujančią pasieniečio profesiją mokiniams padėjo pamokos svečias – 2a klasės mokinio Marijaus tėtis – VSAT prie LR VRM Vilniaus pasienio rinktinės Puškų pasienio užkardos vadas Andrius Abramavičius.

Jis papasakojo vaikams su kokiais kasdieniais iššūkiais susiduria pasieniečiai, kokias funkcijas jie vykdo, kokias priemones jie tam naudoja ir kaip atrodo pasieniečio darbo diena. Parodė iš pasienyje esančių vaizdo kamerų užfiksuotus kadrus, kuriuose mokiniai galėjo matyti, kaip nelegaliai kerta sieną žmonės, gyvūnai: lokiai, lūšys, vilkai. Susitikimo metu mokiniams buvo užduoti žinias bei atidumą patikrinantys klausimai, už kuriuos mokiniai pelnė Puškų pasienio užkardos prizus su pasienio simbolika. Baigiantis pamokai buvo išskirtos svarbios charakterio savybės, kurios būtinos norint būti pasieniečiu: kilnumas, ištvermė, drąsa.

Puškų pasienio užkardos vadas Andrius Abramavičius pakvietė mokinius, atsiradus galimybei, apsilankyti Puškų pasienio užkardoje.

Mokiniai ir klasės vadovė taria didelį AČIŪ Marijaus tėčiui Andriui Abramavičiui už bendradarbiavimą supažindinant mokinius su pasieniečio profesija.

Šios pamokos tema buvo pratęsta dailės ir technologijų pamokoje. Piešdami mokiniai stengėsi perteikti įspūdžius ar vaizdus, susijusius su pasieniečio profesija. Mokinių piešiniais ketiname pasidalinti ir su Puškų pasienio užkarda.