NEŠK DRAUGYSTĘ ANT SPARNŲ... (2021-04-02)

M. Jankevičiaus dainos žodžiuose ,,Drugeliai laisvi, skraidyti sutverti, jei nutūps pas tave, tik nespausk jų delne...“ išsakoma, kaip svarbu būti žmogiškai jautriam. Visa tai labai aktualu kasdieną, o ypač kovo mėnesį, nes tai Sąmoningumo didinimo mėnuo – BE PATYČIŲ. Šio mėnesio simbolis – Draugystės drugelis. Būtent spalvoti drugeliai papuošė mokyklos erdves, o dailės pamokų metu (mok. Dovilė Nikitina) mokiniai piešė, karpė, klijavo įvairiaspalvius drugelius, o ant jų sparnų rašė linkėjimus savo draugams.

Draugystės temą aptarė ir pradinukai. 1–4 klasių mokiniams nuotoliniu būdu buvo pravestos klasės valandėlės. 1–2 klasėms jas pravedė socialinė pedagogė Nijolė Gimžauskienė. Jų metu buvo aptarta, kas yra patyčios, kaip jaučiasi auka, kur su jomis susiduriama ir į ką kreiptis pagalbos. 3–4 klasėms klasės valandėles vedė dešimtokės Daniela, Oksana, Ugnė, Gerda, Glorija Kotryna, aštuntokas Mindaugas ir devintokas Dominykas – mokinių tarybos atstovai. Jie supažindino su internetinėje erdvėje tykančiais pavojais, pasakojo apie asmens duomenų apsaugos svarbą, atsakė į jaunųjų žiburiukų klausimus. Susitikimas buvo apibendrintas žaidybiniu testu per ,,Kahoot!” programėlę.

5–10 klasių mokiniai diskutavo apie trapią ribą tarp paprasto papokštavimo ir patyčių, didelį įspūdį mokiniams paliko Niko Vujičičiaus stebėta vaizdo paskaita ,,Patyčios turi baigtis“.

Tikimės, kad Sąmoningumo didinimo mėnesio renginiai padėjo mums visiems giliau pažvelgti į savo vidų.