Šv. Velykos – didžiausios pavasario šventės (2021-04-02)

Kartu su pavasariu kasmet sulaukiame ir Šv. Velykų – didžiausios pavasario šventės. Ši šventė simbolizuoja viską, ką galime sieti su pavasariu: atgimimą, atsinaujinimą, naują pradžią. Bene populiariausias iš tų laikų likęs paprotys, be kurio neįsivaizduojame Velykų šventimo – margučiai. Kiaušinis simbolizuoja naują gyvybę, vaisingumą. Jų marginimas atspindi margintojo lūkesčius, o skirtingos spalvos reiškia įvairius dalykus: raudona – gyvybę; žalia – augmeniją; geltona – javus; juoda – žemę; mėlyna – dangų.

2a klasės mokiniai (mokytoja Renata Skukauskienė) pasitiko Šv. Velykas įvairiomis velykinėmis veiklomis pamokų ciklo metu „Velykų belaukiant“.

Pirmiausia pasitikdami Verbų sekmadienį lipdymo, piešimo arba aplikavimo technikomis kūrė gluosnio, blindės ar karklo verbos kompoziciją „Verbos Jums“. Anksčiau būdavo tikima, kad kuo daugiau ant šių augalų išsprogo pumpurėlių, tuo geresni metai laukia.

Įžengę į didžiąją Velykų savaitę etikos, klasės valandėlės, lietuvių kalbos pamokų metu susipažino su Šv. Velykų papročiais ir tradicijomis Lietuvoje, o dailės ir technologijų, neformalaus ugdymo „Kūrybinės dirbtuvės“ pamokose gamino Velykų kiškį iš antrinių žaliavų (tualetinio popieriaus rulonėlio), Velykinį margučio krepšelį iš antrinių žaliavų (tualetinio popieriaus rulonėlio), erdvinę velykinę atvirutę „Velykų kiškis su margučiais“, o matematikoje kūrė užduotis velykine tematika, jas iliustravo, o vėliau ir išsprendė. Lietuvių kalbos pamokose aptarė Šv. Velykų tradicijas ir papročius, mokėsi reikšti mintis žodžiu ir raštu formuluodami pilnus taisyklingus sakinius, o išklausę pasaką „Velykės margučiai“ išsiaiškino, iš kur atsirado Velykų bobutė, kokie senieji margučių marginimo raštai, jų prasmė bei dekoravo margutį senoviniais marginimo simboliais: saulės, žemės, gėlyčių, žalčiukų, paukščio pėdelių, suartos dirvos simboliais.

Nuveikta daug darbų, kuriais galime pasidžiaugti ir pasipuikuoti čia:

Darbai atlikti, galime šventę švęsti! Gražių, sveikų ir dosnių visiems Šv. Velykų linki 2a klasės mokiniai ir jų mokytoja Renata Skukauskienė.