Pasiilgome meno!  (2021-04-15)

Užteko pagalvoti, ir nuostabusis MO muziejus drauge su Kazickų šeimos fondu pakvietė į nemokamas virtualias edukacijas, skirtas socialiai jautrioms jaunuolių grupėms, ypač gyvenančioms toliau nuo Vilniaus. Jauni žmonės iš regionų ne visada turi galimybę lankytis kultūros įstaigose bei artimiau susipažinti su moderniuoju menu bei parodomis, jose nagrinėjamomis temomis.

Trumpai apie programą: jos tikslas  yra ne tik suteikti galimybę jaunuoliams susipažinti su moderniu menu, bet ir atverti naujus žinių kelius, ugdyti bendravimo, bendradarbiavimo, kūrybiškumo, kritinio mąstymo, emocinio intelekto ir kitus gebėjimus, kurie ateityje leis lengviau pasirinkti profesiją ar gyvenimo kryptį. Programa taip pat siekia svarbių neformalaus ugdymo tikslų – tai su psichologais kurtos emocinio intelekto ugdymo edukacijos ar svarbias XXI amžiaus kompetencijas lavinantys vizualinio mąstymo užsiėmimai. Moderuojami edukatorių pokalbiai padeda vaikams ir jaunuoliams prabilti ir diskutuoti. Atsispiriant nuo meno kūrinių ir parodose analizuojamų temų, keliami klausimai, mezgamas dialogas ir, svarbiausia, skatinami reflektavimo ir kritinio mąstymo įgūdžiai. Būtent tai šiuolaikiniame pasaulyje yra labai svarbu.

Balandžio 13 dieną MO muziejaus edukacijose dalyvavo 8a ir 10a klasių mokiniai. Kadangi jie jau pakankamai gerai moka anglų kalbą, užsiėmimai vyko anglų kalba. Edukaciją vedė muziejaus menotyrininkė iš Belgijos Karen Vanchercke. Užsiėmimas vyko pagal vizualinio mąstymo metodą „Kas vyksta šiame paveiksle?“

Užsiėmimo pradžioje mokiniai buvo supažindinti su muziejaus įkūrimo istorija, idėjos autoriais ir įkūrėjais, pastato architektu. Edukatorė pakvietė į trumpą virtualią ekskursiją po parodų sales, kalbėjo apie parodų organizavimo „virtuvę“. Po trumpo pristatymo prasidėjo dialogas su mokiniais apie tai, ką jie mato už lango, kokius garsus girdi, kokius kvapus uodžia, ką dar galėtų įsivaizduoti, prie jau pateikto aplinkos apibūdinimo. Vėliau buvo diskutuojama pasitelkus keletą šiuolaikinių dailininkų paveikslų: brolių Algirdo ir Remigijaus Gataveckų ir Leonid Alekseiko. Juos galite rasti paspaudę šias nuorodas:

MO Museum (mmcentras.lt) ; MO muziejus (mmcentras.lt).

Laikas neprailgo, nors kiekvienas užsiėmimas truko valandą. Tai buvo nuostabi galimybė praplėsti akiratį, susipažįstant su modernaus meno pasauliu, pabendrauti su profesionalia menotyrininke, pasitikrinti savo anglų kalbos žinias kalbant spontaniškai. Lauksime kitų užsiėmimų su šiuo ar kitais muziejais!