Akcija ,,Laiminga vaikystė“ (2021-05-13)

„Mes dar nežinome, koks galėtų būti pasaulis, jei vaikai augtų nepatirdami prievartos, smurto, pažeminimo, jeigu suaugusieji gerbtų ir elgtųsi su jais kaip su svarbiais žmonėmis.“(Alice Miller) Smurtas prieš vaikus – vis dar opi problema Lietuvoje. Tam, kad į tai būtų atkreiptas dėmesys, gegužės mėnuo skelbiamas kaip mėnuo be smurto prieš vaikus. Šia proga mūsų mokyklos kiemelyje vyko graži akcija „LAIMINGA VAIKYSTĖ“, į kurią kvietė socialinė pedagogė mokykloje besimokančius pirmokus ir antrokus.

Akcijos simboliu pasirinkome paukštelį, jis turėjo būti pačių vaikų pagamintas, spalvotas, gražus, kad atspindėtų jų pačių vaikystę. Vaikai kartu su savo mokytojomis per dailės pamoką įsitraukė į kūrybinį procesą: karpė, piešė, klijavo, labai stengėsi, kad kiekvieno paukštelis būtų pats spalvingiausias ir gražiausias. Labai gaila, kad dėl karantino abi klasės kartu dalyvauti negalėjo, todėl paukštelius nešė atskirai, tačiau bendras kūrinys tikrai pavyko.

Akcijai pasibaigus, mokiniai tęsė integruotas veiklas: mokyklos kieme piešė kreidutėmis, krykštavo, pūtė balionus. O pirmokai, paskatinti muzikos mokytojos, dainavo daineles.

Norėtųsi, kad kiekvienas vaikas augtų sveikas ir laimingas, jo vaikystė būtų graži, linksma ir įvairiaspalvė, kaip  nuo vėjo plasnojantys paukšteliai. Akcijos metu tam pritarė ir saulė, besišypsanti ryškias šiltais spinduliais...