Bendruomenės diena (2021-05-20)

Gegužės 20 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko Bendruomenės diena. Žinoma, karantinas  turėjo įtakos pasirinktoms veikloms, bet pasistengėme, kad tai būtų vienijančios veiklos.

1 a ir 2 a klasės mokiniai, kurie mokykloje mokosi kontaktiniu būdu, vadovaujami mokytojų Loretos ir Renatos, paruošė žemę sodinimui (mokėsi išrinkti piktžoles), o paskui pasodino įvairių gėlių. Vienos iš jų jau dabar džiugina akį, kitomis pasidžiaugs rugsėjo mėnesį sugrįžę į mokyklą.

Kiti pradinukai nuotoliniu būdu vykdė STEAM veiklas ,,Giminės medis“. Jie domėjosi savo šeimos istorija ir mokėsi komponuoti giminės medį.

5-8 klasių mokiniai kūrė  pasakojimą ,,Linksmiausias mano giminės nutikimas“. Mokiniai iš anksto gavę darbo planą į veiklas atėjo jau paruošę žodinį pasakojimą, kurį pasakojo savo bendraklasiams, o po to savo istorijas planingai, struktūruotai ,,išguldė ant popieriaus“, o kai kurie net iliustravo nuotraukomis.

9-10 klasių mokiniai kartu su biologijos mokytoja Almute Vaitkūniene, kūno kultūros mokytoju Kęstučiu Jatulioniu bei KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės savanoriu Artūru Mazūra tvarkė mokyklos teritoriją: įrengė futbolo vartus, pastatė naują suoliuką, sutvarkė krūmynus bei želdinius ir Bendruomenės dienos proga tautine simbolika papuošė prie mokyklos augantį medį.

Kitos Bendruomenės dienos veiklos numatytos vakare. 9-10 klasių mokiniams pagal kultūros paso programą yra užsakytas spektaklis ,,Marti“. Peržiūrėję spektaklį mokiniai pakviesti prisijungti  ir stebėti spektaklį stačiusių aktorių diskusiją apie vedybų, šeimos, meilės

ir laimės sampratas. Vėliau matytos veiklos bus apibendrinamos lietuvių kalbos pamokų metu. 5-8 klasių mokiniai kartu su tėveliais 18.00 val. kviečiami peržiūrėti spektaklį apie šeimos vertybes ,,O Viešpatie, Lietuva!”, o pradinių klasių mokiniai tuo pačiu metu kartu su tėveliais kviečiami žiūrėti mokslinį nuotykį visai šeimai ,,Evoliucija“. Ir pradinių klasių mokinių, ir 5-8 klasių mokinių matyti spektakliai kitą dieną bus aptariami per lietuvių kalbos pamokas.

Esame dėkingi visiems, Bendruomenės dieną padėjusiems gražinti mokyklą. Tikime, kad pasiūlyti spektakliai praskaidrins nuotaiką. O visai žiburiečių bendruomenei linkime, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu išlaikytume stiprų bendruomeniškumo jausmą.

Nuotraukos fotogalerijoje.