Integruotas anglų kalbos ir biologijos projektas (2021-06-14)

Ar kada nors susimąstėte kaip mes, gyvendami Lietuvoje, esame susiję su tolimąja Indonezija ar Kenija? Štai 8a klasės mokiniai dalyvavo integruotame anglų kalbos ir biologijos projekte „Gamtosauga ir savanorystė, remiantis filmu „Gimę laisvi“, kuris vyko birželio 7 dieną. Pamoką vedė anglų kalbos mokytoja A. Daugėlienė ir biologijos mokytoja A. Vaitkūnienė.

Projekto metu siekėme įtvirtinti gamtos apsaugos nuostatas, supažindinant su biologine įvairove, gamtosaugininkų nuopelnais rūšių išsaugojimui bei savanorystės galimybėmis, tuo pačiu lavinant anglų kalbos įgūdžius. Projektą sudarė trys dalys – pirmojoje mokiniai pristatė filmo veikėjus – lietuvių kilmės mokslininkę Dr. Birutę Galdikas vieną žymiausių primatų tyrinėtojų, įsteigusią orangutanų rezervatą Borneo džiunglėse bei Dr. Dafnę Šeldrik, dramblių našlaičių prieglaudos įkūrėją Kenijoje. Kiti mokiniai supažindino su gyvūnų orangutanų ir dramblių savybėmis, gyvenimo būdu. Po to žiūrėjome filmą anglų kalba „Gimę laisvi“, kuriame pasakojama apie Birutės Galdikas ir Dafnės Šeldrik nuopelnus gelbstint ir orangutanus ir dramblius bei sukuriant jiems sąlygas išgyti ir vėl gyventi laisvėje. Kalbėjome apie tai, kokia svarbi ir įtakinga gali būti vieno žmogaus veikla saugant gamtą.

Antrojoje projekto dalyje susitikome su Tarptautinio Birutės Galdikas gamtosaugos labdaros ir paramos fondo savanore Alvyda Andriekute, kuri pasidalijo įspūdžiais ir patirtimi iš savanorystės Borneo džiunglėse įkurtoje orangutanų globos organizacijoje. Mokiniai sužinojo kokie pavojingi ir grėsmingi dalykai vyksta atogrąžų miškuose – jie yra beatodairiškai kertami, kirtavietės užsodinamos palmėmis iš kurių vėliau gaminamas palmių aliejus. Nors jis ir nuodingas žmogui, tačiau greitai išgaunamas ir yra pigus, todėl naudojamas kulinarijoje bei kosmetikos gamyboje. Savanorė paragino atkreipti dėmesį į perkamų produktų sudėtį – ar juose nėra palmių aliejaus. Kuo daugiau žmonių atsisakys vartoti produktus su palmių aliejumi, tuo mažiau jis taps paklausus, ir, tikėtina, kad miškų kirtimas bus sustabdytas ir išsaugota natūrali aplinka ten gyvenantiems gyvūnams.

Trečiojoje dalyje mokiniai atliko užduotis lietuvių ir anglų kalbomis, demonstruodami pakankamai gilų supratimą apie gamtosaugos problemas, jų priežastis, sprendimo būdus, asmeninį indėlį. Taip pat jie analizavo ir apibendrino projekto metu naudotą medžiagą, susitikimo temas. Projekto refleksija parodė, kad mokiniai turiningai ir kūrybingai praleido laiką, aktyviai dalyvaudami visose veiklose.

 

 

 

Priedai:


Atgal







Visagino savivaldybė
Švietimo ir mokslo ministerija
MOBIS







© 2024 Visos teisės saugomos
Visagino Žiburio pagrindinė mokykla

Energetikų g. 56 LT-31227 Visaginas, tel. +370 386 73359
Visagino Žiburio pagrindinė mokykla