Netradicinė veikla, skirta Europos kalbų dienai (2021-10-03)

Europos kalbų dienos renginiai ir šiemet buvo įdomūs, įtraukiantys, žaismingi ir prasmingi.

Visiškai aišku, kad su kalbomis galime susipažinti įvairiausiais būdais, tad šiemet diena, skirta Europos kalboms, buvo organizuota netradiciškai. Pradinės klasės susipažino su įvairių šalių pasakomis ir šalių simboliais. Lietuva, Vokietija, Austrija, Prancūzija, Šveicarija – šalys, apie kurias daug sužinota. Mokiniai išmoko naujų žodžių, piešė, lipdė pasakų veikėjus, kūrė kompozicijas su šalių simboliais.

5 – 10 klasių tema – „Kalbų kavinė“. Kiekviena klasė virto tam tikros šalies virtuvės – lietuviškos, rusiškos, lenkiškos, vokiškos, prancūziškos, amerikietiškos, daniškos ir netgi kiniškos - improvizuota kavine. Mokiniai ne tik kūrė plakatus apie šalių patiekalus, jų istoriją, gaminimą, bet ir vieną kitą nacionalinį skanėstą paragavo. Be to, žiūrėjo mokomuosius bei pažintinius filmukus kavinės tema, mokėsi pagrindinių žodžių ir posakių, kuriuos įtvirtino „užsisakydami“ patiekalą ir mokydamiesi už jį padėkoti. Prancūziškoje kavinėje virtualaus „tilto“ metu mokiniai klausėsi pokalbio su Tulūzos mieste gyvenančia prancūzaite Liza apie tradicinius prancūziškus pusryčius.

Kalbų dienos renginius vedė ne tik kūrybingi ir išradingi mūsų mokyklos mokytojai, bet ir anglų kalbos asistentė Sara iš JAV, svečias iš Danijos Mads bei Kinijos kultūros žinovė Tautvilė. Taigi Europos kalbų dieną mokykloje svečiavosi ir su mokiniais dirbo nuostabi vedėjų komanda!

Nuotraukos fotogalerijoje >>>