Edukcinė išvyka į Anykščius (2021-10-15)

Spalio 7 dieną 2a klasės mokiniai su klasės vadove Loreta Čižiene lankėsi Anykščiuose. Arklio muziejuje vaikai susipažino su arklių veislėmis, darbais, kurie buvo atliekami su arkliais, įvairiais darbo padargais, sužinojo, kokie svarbūs arkliai buvo karo, iškylų, gaisrų metu. Mokiniai apsilankė kalvėje, kur stebėjo sunkų kalvio darbo procesą, kurio metu gimsta nuostabūs geležies dirbiniai, apžiūrėjo audėjų kambarius, stebėjosi naujai atsirandančių lovatiesių, rankšluosčių, juostų gražumu ir gausa, jodinėjo ant arkliuko, mokėsi išlaikyti pusiausvyrą.

Didžiausią susidomėjimą vaikams sukėlė senovinė kaimo gryčia, kurioje jie kepė ruginę duoną. Savomis rankytėmis suformuotas ir iškeptas karštai įkaitintame pečiuje kepalėlis laukė savo šeimininko. Vaikai sužinojo, kaip senovėje žmonės dirbo, linksminosi, ką valgė. Pagilino pažinimo, pilietiškumo, socialinę, komunikavimo kompetencijas ir įgijo žinių apie duonos kepimą.

Vėliau mokiniai nuvyko prie Puntuko akmens ir Lajų tako. Smagūs žaidimai, akmuo, pareikalavęs  net 23 vaikų rankučių, kad būtų apkabintas, kopimas  į statų kalną laipteliais suteikė daug teigiamų emocijų.

Džiugu, kad Kultūros paso programos suteikia galimybę mokiniams praplėsti žinias ir įgyti naujų kompetencijų.  Dėkojame 2a klasės tėveliams už pagalbą ir finansinę paramą rūpinantis kelionės transportu.

Nuotraukos fotogalerijoje >>>