Apdovanoti gera nuotaika (2021-10-26)

Spalio 20 d. 1b klasės mokiniai su klasės vadove Laima Pranckūniene ir mokytojo padėjėja Laima Skukauskiene vyko į edukacinę  ekskursiją, kurios tikslas – aplankyti  Zarasus ir Šlyninkos vandens malūną.

Pirmiausia mokiniai aplankė Zarasų krašto muziejų. Čia jie susipažino su Zarasų miesto įkūrimo istorija. Ekskursijos vadovas papasakojo apie Zarasų krašto žmonių verslus - medžioklę ir žvejybą. Mokiniai galėjo net paliesti seniau žmonių naudotus darbo įrankius ir buities rakandus. Labai patiko aukštaičių seklyčia.

Apsilankyta ir Zarasų viešosios  bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Mokiniams labai patiko jų bendraamžių pagaminti robotai. O ką jau bekalbėti apie teleskopą, per kurį galima matyti Zaraso ežero grožį! Mokinukai užlipo ir  ant bibliotekos stogo, kur atsiveria visas Zarasų miestelio vaizdas.

Pagaliau pirmokėliai nuvyko į Šlyninkos malūną, kur jų laukė duonos kepimo paslaptys. Čia sužino, kaip malami grūdai, kaip juos pikliavoja, sijoja, supila į maišus. Labai didelį įspūdį vaikams paliko pačių suformuoti, pagražinti ir iškepti duonos kepaliukai. Buvo labai smagu atsakinėti į klausimus ir pažaisti seną lietuvišką žaidimą.

Visi iš ekskursijos sugrįžo apdovanoti  gera nuotaika, nes daug sužinojo, išmoko, su daug kuo susipažino.

Nuotraukos fotogalerijoje >>>