Integruotas ugdymas  (2021-10-26)

Integruotas ugdymas – šiuolaikiškas metodas, pagrįstas mokomųjų dalykų jungimu pagal temas, reiškinių tyrimu ir aptarimu (teminiu integravimu). Integruotas ugdymas leidžia sudaryti vientisą pasaulio vaizdą, susieti dalykinius gebėjimus (apimamos visos pradinio ugdymo disciplinos) ir bendruosius gebėjimus – vaiko saviraišką, bendravimo įgūdžius, mokėjimą mokytis, kūrybiškumą ir kt.

Spalio mėn. 1a klasės mokiniai turėjo nemažai integruotų pamokų. Viena iš įsimintiniausių integruotų veiklų vyko mokyklos bibliotekoje ,,Knyga- mano draugas“ ir ,, Knygos draugas- skirtukas“ Šias pamokas vedė mokytojos Edita Trubilienė ir Loreta Leonovienė. Bibliotekoje mokytoja Loreta mokinius supažindino , kaip reikia elgtis bibliotekoje, kaip reikia rinktis knygas. Mokiniai suprato, kad knygas reikia mylėti, tausoti ir, saugoti. Taip pat mokiniai sužinojo, kad bibliotekoje yra ne tik knygų, žurnalų, bet čia galima ir pailsėti, ir stalo žaidimus pažaisti. Dailės ir technologijų pamokoje mokiniai kūrė knygų draugus- skirtukus. Vienus skirtukus origamio technika lankstė, kitus skirtukus aplikavo, spalvino. Veikla vaikams labai patiko, jie pasidarė nemažai skirtukų, kurie dabar ,,draugauja“ su mokinių vadovėliais ir sąsiuviniais.