Tolerancijos miestas išaugo! (2021-11-17)

Ne pirmus metus lapkričio 16-ąją žiburiečiai noriai įsitraukia į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje tirti inicijuotą tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimą.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas. Per pilietinio ugdymo, etikos pamokas apmąstę, kokioje visuomenėje gyvena, kokius tolerancijos arba netolerancijos pavyzdžius, situacijas, savo mieste  stebi, aptarę XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei, priešiškumą kitam bei kitokiam, padiskutavę apie  netolerancijos pasekmes, mokiniai piešė, kūrė  maketus Tolerancijos miesto tema.

Iš pat ryto mokyklos fojė pasipuošė mokinių darbais. Tolerancijos mieste vietą rado įvairių formų, skirtingų spalvų, medžiagų, tikroviški ir fantastiški namai. O kiekvienos klasės mokiniai  vilkėjo pasirinktos spalvos rūbais, taip demonstruodami, kad visos klasės yra skirtingos, tačiau puikiai įsilieja į vieną darnią bendruomenę.

Baigiantis ypatingai dienai visiems buvo aišku: kuo dažniau prisiminsime tolerancijos  reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų kasdieniame gyvenime.

Nuotraukos fotogalerijoje >>>