Pasukti ten, kur traukia širdis (2021-12-12)

Paskutinis metų mėnuo prasidėjo intensyviomis veiklomis ugdant(is) karjerai.

            Gruodžio 2 d. į mokyklą dar vienai kūrybinei sesijai atvyko projekto ,,Istorijos. Garsais ir vaizdais“ kūrėjai Emilija Juzeliūnaitė ir Jonas Juškaitis. Antrosios  kūrybinės sesijos  metu  buvo sukurta audiodokumentika septintokų ir aštuntokų pasirinkta tema „Visaginas,  90-ieji“. Pirmiausia kūrėjai mokiniams pateikė lietuviškų audiodokumentikų pavyzdžius. Po to, dirbdami grupėmis,  mokiniai generavo, rinko idėjas, rašė scenarijus, planus, ieškojo pašnekovų, įrašė su jais interviu, užfiksavo pasirinktus gamtos garsus, reikalingus kuriamoms istorijoms. Darbas virė visą dieną, kūrėjai procesu buvo patenkinti, o aštuntokai ir septintokai pagauti kūrybinio įkvėpimo ir apsiginklavę profesionalia įranga po mokyklą ir už jos zujo kaip bitės. Procesas jiems buvo ir įdomus, ir smagus. Dienos pabaigoje tikslas  atrasti kūrybinių idėjų kasdienybėje, artimoje aplinkoje, vietos bendruomenėje bei jas paversti istorijomis ir perteikti vaizdais bei garsais buvo pasiektas.

 

Gruodžio 3 d. prasidėjo Karjeros dienos veiklos dirbant nuotoliu. Devintą valandą 5-10 klasių mokiniai ZOOM platformoje susitiko su pirmaisias lektoriais. Montažo režisierius, audiovizualiniame lauke kuriantis menininkas Jonas Juškaitis ir animatorė, iliustratorė, garso dizainerė Emilija Juzeliūnaitė prisistatė mokyklos bendruomenei kaip audiovizualinio meno kūrėjai, projekto ,,Istorijos. Garsais ir vaizdais“ kūrybinių sesijų mokykloje organizatoriai. Mokiniams buvo įdomu susipažinti su audiovizualinio meno kūrėjų nueitu karjeros keliu, sužinoti, kuo įdomus kūrybininko gyvenimas ir su kokiais iššūkiais tenka susidurti.

            Vėliau atskirais srautais mokiniai susitiko su žurnalo ,,Reitingai“ vyriausiuoju redaktoriumi Gintaru Sarafinu. Atsižvelgdamas į mokinių amžių, lektorius akcentavo, kaip svarbu savo karjera pradėti domėtis kuo anksčiau ir tai daryti pastoviai ir įvairiais būdais. Juk dabar mokiniai žino labai nedaug profesijų, nors jų yra 45000. 5-8 klasių mokiniai turėtų stengtis kaip galima labiau pažinti savo gebėjimus, analizuoti savo polinkius ir pomėgius. Būtina pajusti, kur traukia širdis.  Labai svarbu pasvajoti, kokį save įsivaizduotume po dešimties metų. Kai toks paveikslas iškyla, tada paaiškėja, kokia veikla būtų tinkamiausia, juk profesija yra priemonė tikslui pasiekti. Lektorius pabrėžė, kad  profesijos pasirinkimas yra labai rimtas apsisprendimas, prilygstantis santuokai. Bendraudamas su vyresniųjų klasių mokiniais, G. Sarafinas akcentavo būtinybę išeiti iš komforto zonos ir pažinti karjeros galimybes. Svarbu žinoti, kurios profesijos yra amžinos, o kurios mirštančios,  kurie dėstomieji dalykai yra svarbūs norint įgyti vieną ar kitą profesiją ir kur galima šią svarbią informaciją rasti. Buvo atkreiptas dėmesys ir į tai, kaip naudinga įgyti ne vieną, o kelias profesijas. Labai naudinga motyvuojanti veikla  - savanoriavimas, šešėliavimas,  darbas savaitgaliais arba vasaromis. Lektorius pabrėžė, kad jaunas žmogus planuodamas karjerą neturėtų rinktis lengviausio kelio, priešingai, naudinga mesti sau iššūkį ir paklausti, ką noriu genealaus sukurti, kuo galiu nustebinti kitus ir keisti pasaulį. Tą dieną į mokymus ugdymo karjerai temomis G. Sarafinas pakvietė ir mokytojus. Susitikimas buvo ne tik įdomus, bet ir labai informatyvus.

            Dar vienas Karjeros dienos svečias buvo miškininkas Mindaugas Ilčiukas. Nors lektorius ne pirmą kartą susitinka su mokyklos mokiniais ir yra jiems pažįstamas kaip nepaprastai turtingų plunksnų ir drugelių kolekcijų savininkas, nuostabus fotografas, įvaldęs droną ir fotografuojantis iš paukščio skrydžio miško grožybes,  tačiau ir šį kartą miškininkas atvėrė naują savo profesijos slėpinį. 1-7 klasių mokiniams  M. Ilčiukas atskleidė, kokia svarbi miškininko profesijoje švietėjiška veikla. Žmonės dažnai nežino, kaip prasidėjus žiemos šalčiams galima padėti miško gyventojams, žiemoti liekantiems paukščiams. Kartais geriausi ketinimai pavirsta didžiausia žala. Maitinti ar nemaitinti, kiek ir kuo maitinti laukinius gyvūnus? Į visus šiuos klausimus mokiniai sulaukė išsamių atsakymų. Žiburiečiai susidomėję klausėsi miškininko, perprasdami, ne tik tai, kuo užsiima šios profesijos žmonės, bet ir matydami prieš save pavyzdį, kad kai kurie žmonės gyvenime pasirenka tokį darbą, kuris tampa ir jų laisvalaikiu, ir pomėgiu. Laimingi tokie žmonės, ir tai išduoda spinduliuojančios jų akys. Išsiskyrėme tikėdami, kad su Mindaugu Ilčiuku dar susitiksime, nes jis savo veikloje tikrai atras, ką dar nauja galėtų papasakoti mokiniams.

            Pasibaigus susitikimams, mokiniai reflektavo, atliko savęs pažinimo testus, pildė karjeros planus. Lektoriai tądien juos įkvėpė ir padrąsino. Gal atsiras tokių, kurie netrukus pasuks ten, kur traukia širdis...

Priedai:


Atgal







Visagino savivaldybė
Švietimo ir mokslo ministerija
MOBIS







© 2024 Visos teisės saugomos
Visagino Žiburio pagrindinė mokykla

Energetikų g. 56 LT-31227 Visaginas, tel. +370 386 73359
Visagino Žiburio pagrindinė mokykla