„ŽIBURIUKŲ“ KALĖDINIAI SKAITINIAI (2021-12-23)

Visą mėnesį Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 4b klasės mokiniai bei mokytojos Dalia Česnulevičienė ir Vita Dūdėnienė įgyvendino kūrybinį STEAM projektą „Kalėdiniai skaitiniai“. Projekto tikslas – ugdyti mokinių socialinę, komunikavimo, asmeninę, mokėjimo mokytis kompetencijas. Projektą įgyvendinti vykdytos įvairios STEAM veiklos. Jų metu mokiniai kalbėjosi apie gerumą, noriai ir įdomiai reiškė mintis, svarstė, ar dalyvauti akcijoje „Knygų Kalėdos“ verta, šią akciją inicijavo ir aktyviai dalyvavo su savo šeimomis, dosniai aukojo knygas nepasiturintiems Visagino socialinių paslaugų centro gyventojams.

Mokiniai gamino spalvotus Kalėdinius atvirukus, rašė juose sveikinimus, aptarė, kaip ir kada sveikins vienišus žmones. Visą projektą vainikavo „Kalėdinių skaitinių“ renginys, kuris vyko 2021 m. gruodžio 20 d. 11 val. Visagino savarankiško gyvenimo namuose. Renginio metu mokiniai deklamavo eiles, skaitė H. K. Anderseno pasaką „Mergaitė su degtukais“, dainavo Advento ir Kalėdų nuotaiką perteikiančias dainas, pašoko lietuvių liaudies šokį. Visiems labai patiko pianinu skambinamos Kamilos ir Safijos Pavlos melodijos. Visagino socialinių paslaugų centro darbuotojos ir gyventojai sutiko mokinius labai šiltai. Vieniši centro gyventojai nekantriai laukė atvykstančių „žiburiukų“: puošė eglutę, bendras patalpas, ruošė vaišes. Mokinius už pasirodymą, gerumą ir pagarbą apdovanojo pačių keptais meduoliais ir nuostabiu, meile ir rūpesčiu kvepiančiu pyragu.

Projekto veiklos padėjo mokiniams suprasti, kad kas yra gerumas, kodėl turime dalintis gerumu su kitais, mokiniai išmoko bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais ir vyresnio amžiaus žmonėmis, pritaikyti savo meninius gebėjimus rengdami bendruomenę sutelkiančias veiklas, skatinti aktyviai veiklose dalyvauti ir savo šeimas.