Įžiebtos visos advento vainiko žvakės (2021-12-23)

Laukdami Šv. Kalėdų, žiburiečiai tradiciškai mokyklos fojė papuošia advento vainiku, uždegdami jo žvakes prisimena šio laikotarpio papročius ir tradicijas. Advento žvakės pabrėžia tamsos ir šviesos kontrastą. Juk gruodis - pats tamsiausias, paslaptingiausias susikaupimo laikas. Kiekviena įžiebta žvakė išsklaido vis daugiau tamsos - artėja Kristaus atėjimo, saulėgrįžos metas. Keturios žvakės simbolizuoja keturis advento sekmadienius. Trys violetinės žvakės reiškia maldą, atgailą ir pasninką. Jos kreipia mintis į Viltį, Tikėjimą ir Meilę. Rožinė žvakė reiškia Džiaugsmą, kurį Dievo įsikūnijimas atnešė žmonijai. Ji sužimba trečiąjį sekmadienį. Tradiciškai kiekvienos žvakės įžiebimo ceremoniją lydėjo pradinių klasių mokinių ir jų mokytojų paruošti pasirodymai.

Šią savaitę mokykloje sužibo ir ketvirtoji – Angelų arba Meilės - žvakė. Ją įžiebė mokyklos direktorė Asta Bauraitė. 1a ir 4a klasių mokiniai bei jų mokytojos Dangira Sadovnikaitė bei Edita Trubilienė linkėjo šviesa pripildyti ne tik savo namus, bet ir sielas. O kad žiburiečių širdys pasiruošusios sutikti Kalėdas, liudijo pilnos dovanų benamiams gyvūnams dėžės, esančios šalia mokyklos eglutės. Susikibę už rankų visi keliaujame į gražiausią metų šventę - Kalėdas.