Sausio 13-oji (2022-01-13)

Šiandien mūsų namų ir įstaigų  languose sušvis  žvakučių liepsnos rytmetiniai žiburėliai,   reiškiantys Lietuvos dvasinės pergalės – sausio 13-osios dieną. Suplevėsuos valstybės vėliavos. Jų plazdesyje įsipins prisiminimų vainikas,  kai kurie dar neišblėsę 1991 metų viduržiemio karo vaizdai, kada sovietinės imperijos kariuomenė Vilniuje  vylėsi nugalėti beginklius žmones, kovojusius  savo dvasinės vienybės jėga su  atsiųstais tankais ir ginkluotais kareiviais. Ši vienybės bei susitelkimo dvasia nugalėjo geležį, aplinkui sproginėjančias kulkas. Tai buvo tikra Dievo laiminančia ranka pasiekta Šviesos pergalė – didelis mūsų žmonių laimėjimas, dar kartą pasaulyje įtvirtinęs Lietuvos vardą, Kovo 11-osios idėjas, žuvusios mūsų tautos sesės ir trylikos brolių nemirtingumą.

Visa tai galime pavadinti XX a. paskutinio dešimtmečio gyvu stebuklu, kurio liudininkais buvo daugybė geros valios žmonių, skandavusių tomis dienomis Lietuvos vardą, giedojusių lietuviškas giesmes, dainas, širdimi kalbėjusių  Aukščiausiajam maldos bei padėkos žodžius...  Visa tai lyg apibendrintu štrichu pažymėta prie mūsų parlamento pastatytame atminimo memoriale ir Vilniaus  Katedros aikštės grindinyje įmūrytoje nedidelėje keturkampėje plytelėje su užrašu „Stebuklas“. Tas didysis stebuklas yra Lietuvos laisvė. Kaip ir kasmet, pagerbdami Laisvės gynėjų atminimą, Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos jaunieji šauliai ir jų vadovas mokytojas Fernandas Juchnevičius sausio 8 d. dalyvavo Vilniuje vykusiame pagarbos bėgime 2022 ,,Gyvybės ir mirties keliu“. Sausio 13-osios rytą mokyklos languose sužibo žvakutės žuvusiems atminti ir visi 1–10 klasių mokiniai dalyvavo pamokoje, skirtoje Laisvės gynėjų dienai paminėti.