Didžiausioje nuotolinėje pamokoje (2022-02-07)

Vasario 4-ą dieną po pirmos tvarkaraštinės pamokos žiburiečiai, kaip ir daugelis respublikos moksleivių, susirinko savo klasėse į didžiausią nuotolinę MOKONOMIKOS pamoką. 1-4 klasių mokiniai tapo ATRADĖJAIS, 5-8 klasių mokiniai susibūrė į KŪRĖJŲ grupę, o patiems vyriausiems buvo suteiktas EKSPERTŲ vardas. Visiems trims srautams vyko net 24 pamokos pilietiškumo, finansinio raštingumo, tvarumo ir kitomis aktualiomis temomis.

Į mokinius kreipėsi ir įvairiausių įdomybių pateikė savo sričių profesionalai. Buvo įdomu girdėti iš palydovus gaminančiųjų, kad svarbūs šioje srityje ne tik fizikos dėsniai. Pasirodo, norint sukurti ką nors ypatinga, pirmiausia reikia pažinti savo aplinką. Mokiniai sužinojo, kaip atpažinti netikrą laišką, pasirinkti saugią virtualią aplinką. Šiuo klausimu mokiniai sužinojo net septynis pagrindinius dalykus, padedančius apsisaugoti nuo internetinių įsilaužėlių. Įdomu buvo išgirsti, kas tie pinigų mulai. Tai lengvi pinigai ar nusikaltimas? Sudomino paskaitėlė apie šantažą internete ir seksualinį išnaudojimą. Susimąstyti privertė įžvalgos apie klimato kaitą. Kokioje Žemėje gyvensime po šimto metų? Pasirodo, ateitis priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, sugebančio arba nesugebančio pirmenybę atiduoti tvarumui. Dabar daugelis susimąstys, ar būtinai reikalingi vienkartiniai daiktai, neatsakingai perkami nauji rūbai, be sąžinės graužaties išmetami nesuvartoti maisto produktai. Pasirodo, vienas Lietuvoje gyvenantis žmogus vidutiniškai per metus išmeta net 76 kg maisto! Ne mažiau įdomu buvo sužinoti, kad privaloma rūpintis ne tik emociniu, socialiniu, bet ir finansiniu intelektu. Jį galima treniruoti ir net užsiauginti finansinio intelekto raumenis! Labiausiai motyvuoja protingai elgtis su pinigais įsivardyti taupymo tikslai. Sudomino žinia, koks didelis melagienų srautas mus pasiekia ir kaip svarbu mokėti atskirti propagandą, nepalaikyti jos tikra informacija. Na, o pabaigoje buvo įdomu nukeliauti į Lietuvos senovę ir apie istorines asmenybes išgirsti vieną kitą įdomų pasakojimą.

Didžiausia nuotolinė pamoka ir praturtino, ir sujungė: mat joje galėjo dalyvauti ne tik tie, kurie šiuo metu mokosi klasėse ar būdami namuose, bet ir Lietuvos žmonės, gyvenantys įvairiuose pasaulio kampeliuose. Malonu buvo gauti iš organizatorių ir padėką, kad mokykla renginyje aktyviai dalyvavo.

Ačiū Mokonomika 2022