Valstybę kuriame kasdien ir kiekvienas (2022-03-14)

Diena prieš Kovo 11-ąją jau nuo ankstyvo ryto visus sveikino pavasariška saule, kuri norom nenorom vertė šypsotis. Taip prasidėjo diena prieš šventinį savaitgalį. Keturios įtempto darbo pamokos praskriejo nepastebimai, o 12-ą valandą visos klasės jau rikiavosi mokyklos kieme iškilmingam Kovo 11-osios renginiui. Mokinių rankose plazdėjo pačių pasigamintos trispalvės, šių spalvų simboliai puošė ir daugelio krūtines. Scenoje pasirodę renginio organizatoriai labai nustebino – mat šventę mokyklos bendruomenei sugalvojo padovanoti 1a ir 1b klasių mokiniai pasikvietę į pagalbą kelis dešimtokus.

Pirmiausia visi buvo pakviesti prisiminti, kokie istoriniai įvykiai atvedė valstybę į 1990 m. Kovo 11-ąją, o vėl skambantys posmai ir dainos leido širdimi pajusti artėjančios šventės prasmę. Mokyklos direktorė Asta Bauraitė nuoširdžiai visus pasveikino Kovo 11-osios proga primindama, kad savo valstybę kuriame kasdien ir kiekvienas savo darbais, saugomomis ir puoselėjamomis vertybėmis. Mokyklos vadovė pasidžiaugė, kad sutikdami šventę vėl galime pasidžiaugti laimėjimais, ir įteikė Padėkos raštus pradinių klasių mokiniams, dalyvavusiems ir laimėjusiems mokyklos, vėliau miesto dailyraščio konkursuose, bei raštingiausio klasės mokinio vardą pelniusiems 5-10 klasių atstovams.

Saulės spindulėliai žaidė trispalvėse vėliavėlėse, kuriomis mokiniai mojavo pritardami skambančioms dainoms, saulės nušviesti tradiciškai į dangų pakilo trijų spalvų balionai. Ir vėl šypsojomės. Kovo 11-ąją būtinai pasveikinsime vieni kitus tikėdamiesi, kad visada džiaugsimės saulėta padange. Ir, duokdie, ne tik Lietuvoje.