Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena (2022-04-01)

Vaikai auga kartu su pasakomis, kartu su knygomis... Tad nenuostabu, kad Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 1 a klasės mokiniai išradingai paminėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną. Šiai dienai skirtos integruotos veiklos vyko mokyklos bibliotekoje. Pamokos prasidėjo linksma, bet susikaupimo reikalaujančia užduotimi. Mokiniai turėjo surinkti dėlionę ir taip išsiaiškinti veiklų temą, kuri netrukus paaiškėjo - KNYGOS!

Mokinukai  sužinojo, kad  Tarptautinė vaikų knygos diena svarbi ir skaitytojams, ir knygų kūrėjams - rašytojams, dailininkams iliustruotojams, vertėjams. Juos  nustebino, kad minint  šią šventę vis kitos šalies rašytojas parašo laišką, o dailininkas sukuria plakatą ir tai išsiunčia viso pasaulio vaikams.

Balandžio 2-oji –  ir garsiojo danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimtadienis. Mokiniai susipažino su pasakininko gyvenimu bei kūryba. Vėliau, peržiūrėję animacinį filmuką ,,Coliukė,“ gamino pasakos veikėjų kaukes.  Baigiantis pamokoms, pasakos personažais tapę mokiniai dalyvavo teatralizuotame pasakos  ,,Coliukė“ skaityme.

Pirmokėliai net nepastebėjo, kaip greitai ir smagiai prabėgo pamokos. Grįžę į klasę dar ilgai dalijosi patirtais įspūdžiais.