STEAM Velykos (2022-04-21)

Velykos – tai gamtos pabudimo, atgimimo, gerumo šventė. Šios šventės nekantriai laukia visi. Balandžio 15 d. ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos 4b klasės mokiniams buvo ypatinga. Šią dieną ketvirtokai ir jų mokytoja Dalia Česnulevičienė vykdė įvairias integruotas STEAM veiklas. Dieną mokiniai pradėjo pamoka, per kurią susipažino su Velykų papročiais ir tradicijomis, sužinojo, kaip Velykoms ruošėsi jų protėviai, kaip puošė savo namus, kaip margino margučius, ką būtinai turėjo padaryti jaunimas Velykų metu, kad šeimos derlius būtų gausus, o darbus nudirbtų pirmi. Įgytas žinias mokiniai pasitikrino atsakydami į įdomius Velykų viktorinos klausimus. Visiems buvo smagu varžytis.

Anglų kalbos pamokoje mokiniai išmoko naujų žodžių Velykų tema, su mokytoja Žana Latyšovič sprendė įdomius kryžiažodžius. Atlikę kalbines veiklas mokiniai sutarė šventes papuošti kepiniais. Technologijų kabinete padedami mokytojos padėjėjos Irinos Sergejevos kepė sausainius, juos dekoravo įdėdami savo išmonę, širdį ir meilę. Po šios veiklos ketvirtokai  keliavo gaminti Šv. Velykoms skirtų atvirukų. Visi dirbo susitelkę ir labai kūrybingai. Reflektuodami mokiniai džiaugėsi savo darbais, ypač skaniais sausainiais, kurių iškepė ir Visagino socialinių paslaugų Savarankiško gyvenimo namų gyventojams. Klasės mokinių atstovai aplankė ten  gyvenančiuosius, palinkėjo jiems sveikų Velykų, ramybės namams, įteikė paruoštus sveikinimo atvirukus, keptus sausainius. Seneliai labai džiaugėsi mokinių apsilankymu, gražiais atvirukais ir, be abejo, mokinių parodytu dėmesiu.

Ačiū už bendradarbiavimą Galinai Orlovai, Safijos Pavlos Fofana mamai, už šiltą sutikimą ir saldžias senelių keptas dovanėles Savarankiško gyvenimo namų gyventojams.