Tikimės čia apsilankyti dar ne vieną kartą (2022-05-30)

Gegužės 19 dieną Kauno kolegijos Technologijų fakulteto Pramonės inžinerijos ir robotikos katedroje lankėsi Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 8-10 klasių ir Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 8 klasės moksleivių grupė. Susitikimo metu šios katedros vedėjas Vytautas Čapas pristatė kuruojamas studijų programas, keliamus reikalavimus norintiems jose studijuoti, aptarė studijų metu suteikiamas žinias ir ugdomus praktinius gebėjimus, taip pat praktikos galimybes ir įsidarbinimo perspektyvas baigus studijas. Katedros laboratorijų vedėjas Igoris Šajevas pristatė studentų kūrybines erdves, laboratorijose turimą įrangą, trumpai aptarė keleto pademonstruotų sistemų struktūrą, naudojamus komponentus bei jų veikimo principus, taip pat aptarė buvusių diplomantų ir jų vadovų parengtus realius stendinius projektus.

Lektorius Danielius Adomaitis surengto seminaro „Pasaulis robotų akimis 2022 - įdomioji teorija“ metu papasakojo apie šiuolaikinius robotus, jų funkcines galimybes ir kai kuriuos panašumus su žmogumi. Taip pat buvo aptarta robotų ir įvairios paskirties valdymo sistemų struktūra, aplinkos duomenų fiksavimo jutiklinė įranga, robotų techninių vykdymo įtaisų paskirtis, valdiklių reikšmė automatikos sistemoms ir jų programavimo ypatumai. Moksleiviams buvo akcentuotas matematikos, fizikos ir informacinių technologijų žinių poreikis, norint tinkamai pasiruošti pristatytoms technologijų krypties studijoms. Vėliau vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu mokiniai sprendė sankryžos šviesoforo valdymo užduotį. Prieš tai išklausius trumpą įžanginę paskaitą, reikėjo teisingai parinkti programuojamo loginio valdiklio programos parengimui reikalingus elementus ir juos vienus su kitais sujungti. Geriausiai ir greičiausiai užduotį atlikusiems mokiniams katedros vedėjas įteikė atminimo suvenyrus.

Viešnagės pabaigoje buvo aplankytos kitų Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros studijų programų laboratorijos, taip pat sporto salė, moderniai įrengta biblioteka ir bendros kolegijos technologijų fakulteto pastatų erdvės, palikusios neišdildomą įspūdį.

Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos ir Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos mokyklos mokiniai dėkingi už šiltą priėmimą. Tikimės čia apsilankyti dar ne vieną kartą.