Iš ,,Amatų kraitelės“ (2022-06-05)

Šiais mokslo metais 3 b klasės mokiniai su mokytoja Irena Gaidiene vykdė neformaliojo ugdymo ,,Amatų kraitelė“ veiklas. Pirmiausia mokiniai išsiaiškino, iš kur atsiranda vilna, domėjosi, kokių rūšių ji būna, stebėjo, kaip vilna karšiama, ir vardijo, ką galima iš jos pasigaminti. Trečiokai mokėsi ir patys velti vilną šlapiuoju būdu. Iš suveltų rutuliukų ir plokštumos gamino gėles, puošė eglutes vilnoniais žaisliukais, kūrė paveikslą ,,Aguona“. Žiemą, aptarę molio savybes, trečiokai lipdė laimės pasagėles, žuveles, namelius, kūrė iš jų kompozicijas.

Atėjus pavasariui sėjo įvairias sėklas. Aiškinosi, kokią naudą mūsų senoliams teikė auginami linai. Išbandė lininio audinio stiprumą, gamino darbelius iš lino. Pagal mokytojos I. Gaidienės scenarijų statė spektaklį ,,Kaip kiškelis kelnaites siuvo“. Čia vaikai stengėsi perteikti, kaip pagrindinis veikėjas kiškelis bando įgyvendinti savo svajonę - turėti kelnaites su didelėmis kišenėmis, į kurias tilptų visi miške rasti daiktai. Skeltalūpis į pagalbą pasikviečia įvairius žvėrelius ir vaidinimo metu papasakoja žiūrovams apie lino kelią.

Gegužės 26-30 dienomis 3 b klasės mokiniai nutarė visais savo darbeliais iš „Amatų kraitelės“ pasidžiaugti ir kitus pradžiuginti. Jie surengė kūrybinių darbelių parodėlę. Savo tėvelius ir pradinių klasių mokinius bei mokytojas pakvietė pasižiūrėti spektaklio. Visi susidomėję žiūrėjo vaidinimą. Buvo aišku, kad nė vienas augalas neiškenčia tiek kančių, kiek jų patiria linas. Tačiau ir nė vienas augalas neatneša tiek daug žmogui naudos, grožio ir laimės.