Gedulo ir vilties dieną minint (2022-06-16)

Birželio 14 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos bendruomenė ypatingai paminėjo Vilties ir gedulo dieną. Dvyliktą valandą į mokyklą atvyko svečių: Plk. Prano Saladžiaus šaulių (Utenos apskr.) 9-osios rinktinės vado pavaduotojas Rimantas Eigėlis, Visagino savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Andrius Bukauskas, buvęs mokyklos jaunųjų šaulių vadas Kęstutis Jatulionis.

Mokyklos direktorė Asta Bauraitė ir garbūs svečiai pasveikino susirinkusiuosius.  V. A. Bukauskas kreipdamasis į bendruomenę akcentavo, kaip svarbu šiandien, vykstant karui Ukrainoje, nepamiršti savo tautos skaudžios praeities ir viltis, kad ji, mūsų visų atmenama, daugiau nepasikartos.

Renginį tęsė mokyklos dešimtokai. Jie visiems priminė, kas prieš aštuoniasdešimt vienerius metus birželio 14-ąją vyko sovietų okupuotoje Lietuvoje. Ką kiekvienam iš mūsų šiandien turėtų reikšti ši diena susimąstyti skatino skaitomi tremtinių atsiminimai.

Netrukus mokyklos jaunųjų šaulių vadas Fernandas Juchnevičius  išrikiavo klasių komandas Rikiuotės konkursui. Tikrai žavėjo mokinių pasirengimas šiam konkursui, kuriam klasių komandas ruošė jaunieji šauliai. Iš visos širdies skambėjo žygio dainos, kūrybiškumu žavėjo skanduotės, kiekviena komanda išsiskyrė savitu įvaizdžiu. Patys vyriausieji – devintokai – tapo konkurso nugalėtojais, tačiau ir visos kitos komandos kuo nors sužavėjo vertinimo komisiją. Taigi visos ir buvo apdovanotos Padėkos raštais ir saldžiomis dovanomis.

Susirinkę į klases mokiniai aptarė renginį. Visi pasidžiaugė, kad susikaupimo dieną pavyko paminėti ir prasmingai, ir įdomiai.